rozmiar czcionki: A | A | A

O aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 06-04-2011

W wyniku zachodzących zmian w strukturze gospodarczej Polski i Europy oraz dynamicznych procesów rozwoju, a wraz z nimi zmieniających się realiów społeczno-gospodarczych wystąpiła konieczność przejrzenia i zaktualizowania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego. Z początkiem 2011 roku marszałek Rafał Jurkowlaniec zainicjował dyskusję skutkującą przyjęciem 24 marca przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwały w tej sprawie wraz z harmonogramem prac, formalnie rozpoczynając proces...

[więcej]

Start Akademii Euro

Dodano: 06-04-2011

Akademia Euro to jeden z kluczowych projektów, który będzie przygotowywał nasz region do Euro 2012. Jego inicjatorem jest spółka PL.2012, natomiast realizowany będzie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Dziś, 6 kwietnia, spółka PL.2012 podpisała pierwszą umowę o dofinansowanie projektu z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy.

[więcej]

Rozstrzygnięto konkurs: 98 904,41 zł na wsparcie zadań publicznych

Dodano: 05-04-2011

5 kwietnia 2011 r. rozstrzygnięto konkurs ofert z pierwszego naboru dotyczący realizacji zadań publicznych z zakresu wsparcia wkładów własnych organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2011 roku.

[więcej]

Orlik w Miliczu

Dodano: 04-04-2011

Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, a może tenis? Dzięki otwartemu właśnie przy milickim I Liceum Ogólnokształcącym kompleksowi boisk sportowych „Orlik”, dzieci i młodzież będą mogły realizować swoje sportowe pasje.

[więcej]

Hala sportowa pomnikiem pamięci

Dodano: 04-04-2011

Gorący miłośnik Jeleniej Góry i sportu został patronem nowej hali sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Mowa o śp. wieloletnim pośle, wicemarszałku Sejmu Jerzym Szmajdzińskim. O nadaniu sali jego imienia zadecydował senat jeleniogórskiej uczelni, który w ten sposób chciał uczcić jego pamięć i dokonania, a przede wszystkim podziękować za wkład włożony w rozwój szkoły wyższej. W ceremonii uczestniczyli wicemarszałek województwa Radosław Mołoń, parlamentarzyści oraz lokalni...

[więcej]

Rusza nabór wniosków na stypendia sportowe

Dodano: 01-04-2011

Od 1 do 30 kwietnia 2011 roku rusza nabór wniosków na stypendia dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe. W tym roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznacza na ten cel kwotę 450 000 zł. Wsparcie finansowe może trafić do zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

[więcej]

Młodzi judocy walczą o tytuł Mistrza Polski

Dodano: 01-04-2011

Około 300 młodych zawodników, w różnych kategoriach wagowych, z kilkunastu klubów z całego kraju walczy o miejsce na najwyższym podium. Dziś w uroczystej ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń. Zawodnicy przez trzy dni (1-3 kwietnia) będą walczyć w hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

[więcej]