rozmiar czcionki: A | A | A

Kraj Kralovohradecki i Dolny Śląsk o S3

Dodano: 18-04-2011

Wicemarszałek Marek Łapiński w poniedziałek spotkał się w czeskiej miejscowości Hradec Králové z hetmanem Kraju Kralovohradeckiego, Lubomírem Francem. Tematem spotkania była budowa dróg łączących Czechy z Polską w ramach Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego CETC - ROUTE65.

[więcej]

Ambasador Luksemburga gościem marszałka

Dodano: 18-04-2011

Conrad Bruch, Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburg był gościem marszałka Rafała Jurkowlańca. Przedstawiciel tego niewielkiego państwa przybył na Dolny Śląsk w związku z inauguracją współpracy pomiędzy naszym województwem i Ministerstwem Kultury Luksemburga, dotyczącej organizacji międzynarodowych warsztatów młodzieżowych w Lubiążu.

[więcej]

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Dodano: 18-04-2011

Dzisiejszy dzień, 18 kwietnia, jest okazją do celebrowania Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków ustanowionego w 1983 r. przez ICONOS - Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków. Święto ustanowiono by oddać hołd historii, tradycji i naszym przodkom. Ustanowiono je także, by uhonorować właścicieli, opiekunów i konserwatorów, którzy chroniąc zabytki wnoszą znaczące dokonania w poprawę stanu ich zachowania.

[więcej]

Zając i kuropatwa są w potrzebie

Dodano: 16-04-2011

Kiedyś widywało się je stale, dziś to gatunki, których istnienie może być zagrożone. Zając czy kuropatwa to trwały element naszego krajobrazu. Nad tym jak uchronić je przed dalszym spadkiem populacji dyskutowali w minioną sobotę uczestnicy konferencji „Zagrożenia i możliwości odbudowy populacji zwierzyny łownej”. W jej uroczystym otwarciu wziął udział członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Stoły wielkanocne, palmy i pisanki

Dodano: 16-04-2011

Koszyk ze święconką, żur z białą kiełbasą, pasztet z królika, swojska szynka, jajka faszerowane oraz kaczka nadziewana. Do tego słodkie wypieki tj. mazurki o różnych smakach, keks, sernik, orzechowiec i babka. To tylko niektóre ze smakołyków zaprezentowanych dziś w Arkadach Wrocławskich. Imprezę uroczyście otworzył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Wizyta w Muzeum Papiernictwa

Dodano: 16-04-2011

Najznamienitsze w Polsce Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki, jednym z kilku na świecie. Dziś tę instytucję, podlegającą od 1999 roku Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego, wizytował wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Centralne Dni Olimpijczyka 2011

Dodano: 16-04-2011

Okolicznościowe przemówienia, odznaczenia dla olimpijczyków i zasłużonych działaczy pracujących na rzecz rozwoju i promocji ruchu olimpijskiego w Polsce i na Dolnym Śląsku oraz okolicznościowy wykład wybitnego językoznawcy prof. Jana Miodka. Tak zainaugurowano Centralne Dni Olimpijczyka, które w tym roku odbywają się w naszym województwie.

[więcej]