rozmiar czcionki: A | A | A

Wicemarszałek wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodano: 09-01-2011

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Wśród nich wicemarszałek województwa Radosław Mołoń. W 2011 r. zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

[więcej]

Najlepsi dolnośląscy sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Dodano: 07-01-2011

Mówi, że jest zakochany we Wrocławiu, w wolnym czasie gra na trąbce, a w pozostałym łapie dysk i rzuca tak, że rywale mogą tylko bić brawo. W minionym roku zdobył upragniony złoty medal mistrzostw Europy oraz zwyciężył w klasyfikacji generalnej Diametowej Ligi - dyskobol Śląska Wrocław. Mowa o Piotrze Małachowskim, tegorocznym zwycięzcy 58. Plebiscytu ‘Polski-Gazety Wrocławskiej’ na Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku. W uroczystej gali w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej...

[więcej]

Jubileusz Teatru Polskiego

Dodano: 06-01-2011

Teatr Polski we Wrocławiu świętuje 65-lecie istnienia. Jubileusz uczczono wręczając odznaczenia państwowe i nagrody tym, którzy dla Teatru i polskiej kultury zasłużyli się szczególnie. Krzyże Zasługi i Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" wręczył minister kultury Bogdan Zdrojewski. W uroczystości uczestniczył wicemarszałek województwa Radosław Mołoń.

[więcej]

Spotkanie marszałka z ministrem infrastruktury

Dodano: 05-01-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec spotkał się z Cezarym Grabarczykiem, Ministrem Infrastruktury. W spotkaniu wzięli też udział Grzegorz Schetyna, Marszałek Sejmu RP oraz Aleksander Marek Skorupa, Wojewoda Dolnośląski. Spotkanie poświęcone było kwestii przesunięcia terminu realizacji dróg ekspresowych S3 i S5 w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Marszałek w zeszłym tygodniu przesłał do resortu krytyczną opinię na temat wstrzymania finansowania budowy S5. Dziś minister...

[więcej]

Pracownia przyrodnicza w Strzelinie otwarta

Dodano: 05-01-2011

Dziś wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z burmistrz Strzelina Dorotą Pawnuk otworzyli pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

Stawy milickie spółką prawa handlowego

Dodano: 31-12-2010

Od jutra, czyli od 1 stycznia 2011 roku, stawami milickimi, największym w Polsce gospodarstwem hodowli karpi, będzie zarządzać spółka prawa handlowego. Dziś o tych zmianach rozmawiali marszałek Rafał Jurkowlaniec, wojewoda Aleksander Marek Skorupa, dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych Andrzej Jamrozik oraz likwidator Państwowego Zakładu Budżetowego ‘Stawy Milickie’ Tadeusz Borkowski.

[więcej]

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej

Dodano: 30-12-2010

W 2011 roku po raz czwarty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]