rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze

Dodano: 13-07-2011

W środę, 13 lipca br., w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego wręczono statuetki laureatom XVIII edycji Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych. Wśród 42 zwycięzców, czternaście firm wyróżniono po raz pierwszy, a aż dwadzieścia osiem po raz kolejny. Warto dodać, że pięć firm zdobyło certyfikat wiarygodności i jakości gospodarczej już po raz piąty i to właśnie ich przedstawicielom wręczono Diamentowe Statuetki.

[więcej]

Wicemarszałek spotkał się z rosyjską młodzieżą

Dodano: 12-07-2011

Samorząd Województwa Dolnośląskiego już po raz ósmy zaprosił rosyjską młodzież do udziału w Szkole Letniej Kultury i Języka Polskiego. Podczas dwutygodniowej wizyty w naszym województwie młodzi Rosjanie biorą udział w nauce języka polskiego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz poznają zbytki i walory turystyczne Dolnego Śląska. Dzisiaj z Konsulem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Wladimirem Tkaczowem oraz uczestnikami Szkoły Letniej spotkali się wicemarszałek Radosław Mołoń i Józef...

[więcej]

W Brukseli o szybkich kolejach

Dodano: 12-07-2011

Koleje dużych prędkości były tematem przewodnim seminarium, które odbyło się w Brukseli w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Spotkanie otworzył Gerhard Stahl, Sekretarz Generalny Komitetu Regionów, a wystąpili m.in. Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury, Zbigniew Szafrański, Prezes Zarządu PKP PLK oraz marszałkowie województw, w tym marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Puchar Świata 2012 w Szklarskiej Porębie

Dodano: 11-07-2011

Kibice narciarstwa biegowego będą mieli wreszcie upragnioną imprezę. Na kongresie w tureckiej Antalyi Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS oficjalnie przyznała Szklarskiej Porębie organizację zawodów z serii Pucharu Świata w biegach narciarskich w 2012 roku. Impreza odbędzie się 18 i 19 lutego w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach.

[więcej]

Wicemarszałek w dzierżoniowskim PIFE

Dodano: 11-07-2011

11 lipca br. wicemarszałek Marek Łapiński wizytował Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Dzierżoniowie, który mieści się przy ul. Batalionów Chłopskich.

[więcej]

Z wizytą u samorządowców

Dodano: 11-07-2011

Wójtowie, burmistrzowie i sołtysi z powiatu kamiennogórskiego spotkali się dziś, aby dyskutować o wsparciu dla obszarów wiejskich oraz o szansach okolic Kamiennej Góry na rozwój. Z samorządowcami w starostwie powiatowym spotkał się Włodzimierz Chlebosz, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Gratka dla miłośników zaprzęgów

Dodano: 10-07-2011

Ogólnopolskie Zawody w Powożeniu przyciągnęły tłumy miłośników zaprzęgów. Ponad 30 załóg wzięło udział w trzydniowej rywalizacji, która odbyła się w Siedlcu Trzebnickim. Organizatorem imprezy było Terenowe Koło Hodowców Koni we Wrocławiu a zmaganiom załóg przyglądał się członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]