rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe autobusy pojadą w Bolesławcu

Dodano: 09-05-2017

Dzięki funduszom europejskim na ulice Bolesławca już niedługo wyjedzie trzynaście nowych autobusów. Przekazanie prawie 9 mln zł dofinansowania na zakup taboru dla Miejskiego Zakładu Komunikacji potwierdziła umowa, którą podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i prezydent Piotr Roman.

[więcej]

72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Dodano: 08-05-2017

8 maja pod pomnikiem Poległych za Wolność i Ojczyznę na wrocławskim Cmentarzu Żołnierzy Polskich odbyły się oficjalne obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Hołd poległym złożył Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Święto Dolnośląskiego Rzemiosła

Dodano: 07-05-2017

W niedzielę, 7 maja, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wziął udział w Jubileuszu 60-tego Święta Rzemiosła Dolnośląskiego.

[więcej]

Rozwój polsko-czeskiego pogranicza w ramach Programu INTERREG

Dodano: 05-05-2017

Modernizacje dróg wojewódzkich na obszarze polsko-czeskiego pogranicza, wspólne promowanie turystyki i zacieśnianie współpracy gospodarczej regionów czeskich i polskich, to tylko niektóre z efektów Programu INTERREG, łączącego Dolny Śląsk z południowo-zachodnimi sąsiadami.

[więcej]

Kolejna fabryka Sopp w Kamiennej Górze!

Dodano: 04-05-2017

Już trzecią fabrykę uruchomiła w Kamiennej Górze niemiecka firma Sopp Polska. W uroczystości 4 maja 2017r., obok właściciela firmy Paula Dietera Maara oraz prezesa zarządu Waldemara Dworznika wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk, która wręczyła obu Panom Srebrne Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Otwarcie wystawy "Dar dla Aleppo"

Dodano: 02-05-2017

W środę 26 kwietnia wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej sytuacji w syryjskim Aleppo, które od kilku lat jest miejscem walk wojsk prezydenta Asada i jego przeciwników. Wystawa została umiejscowiona na wrocławskim Rynku i składa się z 18 plansz, które przedstawiają zdjęcia zniszczonego miasta.

[więcej]

Spotkanie podsumowujące program Bezpieczny Dolnoślązak

Dodano: 02-05-2017

W dniu 28 kwietnia b r. w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu miało miejsce spotkanie podsumowujące II edycję Programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, w którym udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Głównym celem spotkania była ocena zrealizowanych projektów.

[więcej]