rozmiar czcionki: A | A | A

Złoci medaliści z Dolnego Śląska

Dodano: 09-03-2017

Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie z pewnością przejdą do historii polskiego sportu. Nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej: zdobyli aż 12 medali, w tym 7 złotych. Wśród złotych medalistów znaleźli się dwaj Dolnoślązacy – Łukasz Krawczuk i Rafał Omelko, którzy dziś z rąk wicemarszałek Iwony Krawczyk odebrali nagrody i wyróżnienia Zarządu Województwa.

[więcej]

Ostatnie prace przed otwarciem "Breast Unit"

Dodano: 08-03-2017

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu zakończyliśmy budowę pierwszego w regionie Centrum Chorób Piersi - "Breast Unit". Jego integralną częścią jest "Strefa Różowej Wstążki - specjalne miejsce przeznaczone dla Kobiet, które będą zgłaszały się na badania profilaktyczne dotyczące raka piersi. W spotkaniu z dziennikarzami, którzy jako pierwsi mogli zobaczyć jak wygląda nowy oddział "Breast Unit" na krótko przed jego otwarciem dla pierwszych pacjentek udział wziął Jerzy Michalak, Członek...

[więcej]

Kongres Aktywnych Kobiet Powiatu Wrocławskiego

Dodano: 07-03-2017

We wtorek 7 marca wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w Kongresie Aktywnych Kobiet z Powiatu Wrocławskiego w Gminnym Centrum Kultury w Kobierzycach. W ramach spotkania uczestniczki dyskutowały o zdrowiu kobiet, ich aktywności społecznej i bezpieczeństwie. Oprócz prezentacji lokalnych stowarzyszeń, goście Kongresu mogli wysłuchać również wykładu o możliwości zostania dawcą szpiku kostnego, przygotowaną przez wiceprezesa Zarządu PCK oraz o informację o bezpieczeństwie kobiet, którą...

[więcej]

25-lat Euroregionu Nysa

Dodano: 06-03-2017

Euroregion Nysa świętuje jubileusz 25-lecia istnienia! Uroczyste obchody odbyły się w piątek 2 marca w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W imprezie udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Zbiórka pieniedzy na szpital w Syrii

Dodano: 06-03-2017

"Dar dla Aleppo" to inicjatywa zapoczątkowana przez kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska, mająca na celu pomoc zniszczonemu działaniami wojennymi Aleppo. Celem jest zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia go w sprzęt medyczny. Do akcji zainicjowanej przez abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego, chcemy zaprosić ludzi dobrej woli z całego Dolnego Śląska.

[więcej]

41. Bieg Piastów za nami!

Dodano: 06-03-2017

Kilka tysięcy kibiców dopingujących na całej trasie, ponad 1,5 tysiąca zawodników. Wspaniała, słoneczna pogoda, bardzo wymagająca trasa licząca 50 kilometrów... W roli głównej Królowa Polskich Nart Justyna Kowalczyk! Tak było w sobotę podczas głównej konkurencji Biegu Piastów – rywalizacji na dystansie 50 km techniką klasyczną w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

[więcej]

Jubileusz 70-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego

Dodano: 06-03-2017

W czwartek 2 marca Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uroczyście obchodził jubileusz 70-lecia istnienia. W czasie uroczystości samorząd województwa reprezentowała wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]