rozmiar czcionki: A | A | A

W Legnicy nauka w nowoczesnych warunkach

Dodano: 31-08-2017

Jeszcze w tym roku do 21 szkół w Legnicy trafi nowoczesny sprzęt naukowo-dydaktyczny. Nowe wyposażenie zostanie zakupione dzięki wsparciu samorządu województwa, który przekazał na ten cel ponad 1,5 mln zł. Dziś marszałek Cezary Przybylski podpisał w tej sprawie umowę z prezydentem Legnicy, Tadeuszem Krzakowskim.

[więcej]

Nowi policjanci i policjantki na Dolnym Śląsku

Dodano: 30-08-2017

Siedemdziesięciu pięciu nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek już niedługo zasili szeregi policji na Dolnym Śląsku. We wtorek 29 sierpnia nowoprzyjęci mundurowi oficjalnie złożyli ślubowanie przed Komendantem Wojewódzkim Policji.

[więcej]

40 mln zł ma modernizacje ważnych transgranicznych dróg wojewódzkich w Gminie Bogatynia

Dodano: 30-08-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego podpisał z Burmistrzem Bogatyni, Andrzejem Grzmielewiczem porozumienie na mocy, którego Gmina wesprze modernizację odcinków dróg wojewódzkich nr 352 i 354 wojewódzkich na terenie Gminy Bogatynia. Inwestycję prowadzić będzie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, którą na spotkaniu w Bogatyni reprezentował Dyrektor Leszek Loch.

[więcej]

Dożynki w Strzelinie

Dodano: 30-08-2017

W sobotę 26 sierpnia wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w dożynkach gminy Strzelin. Impreza rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej, podczas której rolnicy dziękowali za tegoroczne zbiory.

[więcej]

Święto Chleba i Piernika w Jaworze

Dodano: 29-08-2017

Jawor po raz kolejny zamienił się w Polską stolicę chleba i piernika. W miniony weekend gościł najlepszych polskich piekarzy i cukierników, którzy zaprezentowali swoje niesamowite wyroby. W Święcie Chleba i Piernika wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Tadeuszem Samborskim, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz z Poseł Ewą Drozd i Posłem Robertem Kropiwnickim.

[więcej]

Nowe mieszkania socjalne w Miliczu

Dodano: 29-08-2017

18 mieszkań socjalnych dostosowanych do osób niepełnosprawnych powstanie w Miliczu. Wczoraj marszałek Cezary Przybylski oraz Piotr Lech, burmistrz Milicza podpisali umowę na realizację projektu pn. „Zwiększenie liczby miejsc w lokalach socjalnych poprzez remont i przebudowę budynku wielorodzinnego z przeznaczeniem socjalnym w Miliczu”, który dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego.

[więcej]

Ocieplamy głogowskie przedszkola i przychodnię!

Dodano: 28-08-2017

Dzięki blisko 4 milionom złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zmodernizujmy budynek Przychodni Specjalistycznej przy ul. Kościuszki w Głogowie. Wymieniona zostanie m.in. stolarka drzwiowa i okienna oraz zmodernizowany system centralnego ogrzewania. Dzięki dobrze wydatkowanym środkom unijnym poprawiamy jakość życia na Dolnym Śląsku.

[więcej]