rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta przedstawicieli biznesu z irańskiej prowincji Alborz

Dodano: 27-06-2017

Na Dolnym Śląsku gościmy delegację prowincji Alborz na czele z Gubernatorem Hamidem Tahaei. To kolejna już wizyta przedsiębiorców z Iranu w naszym regionie.

[więcej]

Kolejna wizyta delegacji z Gruzji

Dodano: 26-06-2017

21 czerwca miało miejsce spotkanie oficjalnej delegacji Adżarii z Jerzym Michalakiem, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, na którym podsumowano dotychczasową współpracę oraz omówiono plany na rok 2017 w dziedzinie medycyny.

[więcej]

Spotkanie z przedstawicielami samorządów zawodów medycznych oraz związków zawodowych pracowników...

Dodano: 26-06-2017

22 czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie Jerzego Michalaka, członka zarządu województwa oraz dyrektora Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa, Jarosława Maroszka z przedstawicielami samorządów zawodów medycznych oraz związków zawodowych pracowników ochrony zdrowia Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Święto Wrocławia za nami

Dodano: 26-06-2017

Już od 28 lat, w dzień św. Jana, miasto Wrocław obchodzi swoje święto. Jak co roku, w stolicy Dolnego Śląska odbyła się z tej okazji uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia, podczas której wręczono najważniejsze wyróżnienia przyznawane przez władze miejskie osobom wybitnie zasłużonym dla Wrocławia. W głównych uroczystościach w minioną sobotę wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

W Jeleniej Górze nauka zawodu na nowoczesnym sprzęcie

Dodano: 23-06-2017

Drukarka 3D, piec do wypalania szkła artystycznego, naświetlarka UV, stoły bezcieniowe – to tylko niektóre z profesjonalnych sprzętów, na których już niedługo uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze będą uczyli się zawodu. Zakup nowoczesnych urządzeń będzie możliwy dzięki wsparciu ze strony marszałka Cezarego Przybylskiego, który przekazał na ten cel ponad 560 tys. zł.

[więcej]

Marszałek przekazuje pieniądze na inwestycje w Świeradowie Zdroju

Dodano: 23-06-2017

Ponad 7,3 mln zł na realizację trzech ważnych inwestycji otrzyma Świeradów Zdrój od samorządu województwa. Pieniądze zostały przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska.

[więcej]

Zgromadzenie Ogólne EUWT NOVUM

Dodano: 23-06-2017

21 czerwca w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju odbyło się Zgromadzenie Ogólne EUWT NOVUM Z O.O.. Województwo dolnośląskie reprezentowała wicemarszałek Ewa Mańkowska, pełnomocnik marszałka ds. kontaktów z Republiką Czeską Igor Wójcik oraz Agnieszka Zakęś, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Stronę czeską reprezentowali przedstawiciele polskich i czeskich części Euroregionów Nysa i Glacensis, reprezentanci krajów...

[więcej]