rozmiar czcionki: A | A | A

Saksonia wspiera Dolny Śląsk

Dodano: 22-04-2020

Kolejne wsparcie dla Dolnego Śląska od partnerów z Saksonii. Dziś do urzędu marszałkowskiego dotarł transport stu tysięcy maseczek ochronnych, które wkrótce trafią do dolnośląskich jednostek medycznych.

[więcej]

Ponad 7 milionów złotych dla szpitali powiatowych i Domów Pomocy Społecznej

Dodano: 22-04-2020

Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społeczne na Dolnym Śląsku. Szczegóły przedstawili dziś podczas wideobriefingu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Miliard złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

Dodano: 21-04-2020

Dopłaty do pensji, pożyczki, poręczenia, uproszczone formy spłat już zaciągniętych zobowiązań oraz specjalistyczne doradztwo – to tylko niektóre z form pomocy dla dotkniętych kryzysem przedsiębiorców. Suma wsparcia, jakie przygotował samorząd województwa przekracza miliard złotych. Pełną ofertę Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego zaprezentował dziś marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Komunikat w sprawie zawieszenia egzaminów na prawo jazdy oraz egzaminów ADR

Dodano: 15-04-2020

W związku z ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, wynikającym ze wzrostu liczby zachorowań na COVID-19, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu, w trosce o zdrowie klientów i pracowników tych jednostek, realizując ustalenia z Zarządem Województwa Dolnośląskiego, przedłużają do odwołania zawieszenie prowadzania egzaminów na prawo jazdy, oraz szkoleń i kursów realizowanych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. O nowych terminach egzaminów,...

[więcej]

Ruszył nabór wniosków na Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 14-04-2020

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę społeczną? Skorzystaj z grantu w wysokości do 5000 zł! Edycja poświęcona jest w szczególności działaniom społecznym na rzecz wsparcia mieszkańców Dolnego Śląska w walce z epidemią koronawirusa. Na realizacje projektu zarząd województwa przeznaczył 300 tys. złotych.

[więcej]

Tak pracuje laboratorium wykrywające koronawirusa

Dodano: 14-04-2020

Nawet 1000 testów na obecność koronawirusa dziennie wykonują dolnośląskie laboratoria. W sumie w regionie jest ich pięć, a dodatkową bezpłatną pomoc w tym zakresie udziela również laboratorium w Dreźnie.

[więcej]

Milionowe wsparcie od marszałka dla jeleniogórskiego szpitala

Dodano: 08-04-2020

Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego i środków ochrony dla lekarzy – to najpilniejsze potrzeby Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Sprzęt zostanie zakupiony dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez urząd marszałkowski. Pomoc warta 1mln 300 tys. złotych pochodzi z budżetu województwa dolnośląskiego.

[więcej]