rozmiar czcionki: A | A | A

Święto Plonów w Gminie Marciszów

Dodano: 04-09-2017

Dożynki to jedna z najstarszych i najbarwniejszych polskich tradycji. To czas, na który rolnicy czekają cały rok. Czekają żeby wyrazić swoje dziękczynienie za udane plony. Podczas obchodów prezentowane są dożynkowe wieńce, uplecione z przeróżnych odmian zbóż. W minioną sobotę wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z burmistrz Ewą Kocembą uczestniczyła w Święcie Plonów organizowanym przez Gminę Marciszów oraz XIV Dolnośląskim Święcie Pieroga w Czarnym Borze.

[więcej]

Koniec żniw, Dolny Śląsk świętował Dożynki

Dodano: 04-09-2017

Plony na dolnośląskiej ziemi zebrane, nadszedł czas świętowania. Dożynki wojewódzkie są coroczną okazją do podziękowania za udane zbiory i trud pracy rolników. W tym roku w Urazie w Gminie Oborniki Śląskie mięliśmy okazję na własne oczy zobaczyć ogromny potencjał dolnośląskiej wsi. Wspólnie świętowaliśmy i kosztowaliśmy naszych regionalnych produktów. Możemy być dumni z naszej dolnośląskiej Wsi. Gospodarzami uroczystości dożynkowych byli Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego,...

[więcej]

Uroczystości 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Dodano: 02-09-2017

W piątek 1 września obchodziliśmy 78.rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W czasie oficjalnych uroczystości we Wrocławiu samorząd województwa reprezentowała wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Dodano: 01-09-2017

W dniu 4 września br., o godz. 12.00 w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu, przy ul. Dworskiej 8. odbędzie się uroczysta inaugurację roku szkolnego 2017/2018 Regionalnych Jednostek Oświatowych prowadzonych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

20 nowych autobusów dla Jeleniej Góry

Dodano: 01-09-2017

W przyszłym roku na ulice Jeleniej Góry wyjedzie 20 nowoczesnych i ekologicznych autobusów miejskich. Pojazdy zostaną zakupione dzięki finansowemu wsparciu marszałka województwa, który przekazał na ten cel ponad 20 mln zł.

[więcej]

Poprawiamy bazę sportową na Dolnym Śląsku!

Dodano: 01-09-2017

Samorząd województwa przekaże 28 organizacjom pozarządowym ponad 800 tys. zł na remonty obiektów sportowych w naszym regionie. Dziś wicemarszałek Iwona Krawczyk ogłosiła wyniki konkursu na realizację programu „Poprawa bazy sportowej” .

[więcej]

Uczciliśmy 35. Rocznicę Zbrodni Lubińskiej

Dodano: 01-09-2017

31 sierpnia 2017 r. w Lubinie, w sercu Zagłębia Miedzowego Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski w obecności Prezydenta RP oraz Premier Rządu uczcił 35. Rocznicę Zbrodni Lubińskiej.

[więcej]