rozmiar czcionki: A | A | A

Powstanie Dolnośląska Strefa Przemysłowa S3

Dodano: 05-06-2018

Dzisiaj w Lubinie, Cezary Przybylski Marszałek Województwa razem z Prezydentem miasta, Robertem Raczyńskim podpisali List Intencyjny dotyczący współpracy Województwa Dolnośląskiego i Gminy Lubin przy utworzeniu Dolnośląskiej Strefy Przemysłowej S3.

[więcej]

Dolnośląska misja gospodarcza w Chinach

Dodano: 05-06-2018

Zakończyła się dolnośląska, samorządowa misja gospodarcza w Prowincji Anhui, w Chinach. Podczas rewizyty odbyły się dwa fora gospodarcze, jedno w Konsulacie RP w Szanghaju, drugie w Hefei - stolicy regionu Anhui. Oba spotkania były okazją do zaprezentowania chińskim inwestorom walorów gospodarczych oraz turystycznych naszego regionu oraz pogłębienia dialogu rozpoczętego podczas wizyt delegacji chińskiej na Dolnym Śląsku. Nawiązane zostały też nowe relacje biznesowe.

[więcej]

Poprawiamy bazę sportową na Dolnym Śląsku!

Dodano: 04-06-2018

Samorząd województwa przekaże 37 organizacjom pozarządowym blisko milion złotych na remonty obiektów sportowych w naszym regionie. Dziś wicemarszałek Iwona Krawczyk ogłosiła wyniki konkursu na realizację programu „Poprawa bazy sportowej” .

[więcej]

Święto Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze

Dodano: 01-06-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk w minioną środę wzięła udział w jubileuszu 10-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze imienia ks. Jana Twardowskiego, połączonym z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości uczestniczył również Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

[więcej]

Dolnośląska delegacja na posiedzenie Parlamentu Dzieci i Młodzieży

Dodano: 01-06-2018

Na piątek, 1 czerwca, w Warszawie zaplanowano posiedzenie Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Tym razem obrady odbędą się na Uniwersytecie Warszawskim, a nie w salach sejmu. To odpowiedź byłych i obecnych posłanek i posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży, którzy nie zgadzają się z decyzją o przełożeniu obrad przez Marszałka Sejmu RP na dzień 1 września 2018.

[więcej]

Z wizytą u ratowników GOPR

Dodano: 01-06-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkała się w Karpaczu z ratownikami górskimi i burmistrzem Radosławem Jęckiem, który również jest członkiem zespołu GOPR. Grupa Karkonoska GOPR jest stowarzyszeniem zajmującym się ratowaniem ludzkiego życia w górach.

[więcej]

Nowe podwórka na Przedmieściu Oławskim

Dodano: 29-05-2018

Drzewa, krzewy i rośliny ozdobne, nowe oświetlenie i równa nawierzchnia - tak już niedługo będą wyglądać podwórka w obrębie ulic: Pułaskiego, Kościuszki, Prądzyńskiego oraz Traugutta i Komuny Paryskiej we Wrocławiu. Umowy na realizację tych projektów podpisali dziś wicemarszałek Jerzy Michalak oraz Maciej Bluj - wiceprezydent Wrocławia.

[więcej]