rozmiar czcionki: A | A | A

Rok 2018 - Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry

Dodano: 27-10-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wziął udział w wspólnym posiedzeniu połączonych Komisji Sejmików Województw Dolnośląskiego, Zachodniopomorskiego, Wielkopolskiego, Lubuskiego, Opolskiego i Śląskiego. Tematem przewodnim rozmów była wspólna inicjatywa ustanowienia samorządowego Roku Rzeki Odry 2018. Warto nadmienić, że 26 października Sejmik Województwa Dolnośląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie podjęcia rezolucji ustanawiającej rok 2018 Dolnośląskim Rokiem Rzeki...

[więcej]

Nowe wyposażenie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Oławie

Dodano: 27-10-2017

Marszałek Cezary Przybylski podpisał z Burmistrzem Oławy, Tomaszem Frischmannem umowę na dofinansowanie zakupu nowoczesnego wyposażenia do pracowni dydaktycznych dla szkół podstawowych i gimnazjów w Oławie.

[więcej]

Marszałek przekazał 55 mln zł na przebudowę ul. Buforowej - ruszają prace

Dodano: 26-10-2017

Jedna z ważniejszych wrocławskich arterii komunikacyjnych, ul. Buforowa łącząca centrum miasta ze Wschodnią Obwodnicą Wrocławia i autostradą A4 zostanie gruntownie przebudowana. Większość kosztów przebudowy ul. Buforowej to pieniądze z dolnośląskiej puli Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota dofinansowania, którą przeznaczył na inwestycję Marszałek Województwa przekracza 55 mln zł.

[więcej]

Asystent osoby niepełnosprawnej - szansa na samodzielne życie

Dodano: 26-10-2017

O pieniądze na świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich można starać się w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Wnioski o dofinansowanie unijne będą przyjmowane od 14 listopada. − W sumie do podziału jest prawie 8 mln zł – zapowiada Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. O unijną dotację mogą starać się m.in. samorządy, organizacje pozarządowe, podmioty ekonomii społecznej, firmy prowadzące działalność w obszarze pomocy społecznej, kościoły i związki...

[więcej]

Ośrodek Kultury w Miliczu rozbudowuje się

Dodano: 25-10-2017

Marszałek województwa przekazał blisko 1,8 mln zł na rozbudowę budynku Ośrodka Kultury w Miliczu i stworzenie nowej oferty zajęć dla mieszkańców. Dzięki wsparciu samorządu powstanie tam m.in. kino 3d, studio filmowe oraz sala prób dla wokalistów i zespołów.

[więcej]

Nabrzeże Odry w Głogowie w nowej odsłonie

Dodano: 25-10-2017

Już w przyszłym roku tereny nadodrzańskie w Głogowie zamienią się w prawdziwą ścieżkę edukacyjną. Dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa powstaną tam dróżki dla pieszych, pływające mosty, domki dla owadów i tablice informacyjne. Umowę na przekazanie ponad 1,6 mln zł dotacji na ten projekt podpisał marszałek Cezary Przybylski i prezydent Rafael Rokaszewicz.

[więcej]

Dworzec PKP i ul. Kolejowa w Wołowie będą remontowane

Dodano: 25-10-2017

Ulica Kolejowa i dworzec PKP w Wołowie zostaną przebudowane dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa. Marszałek Cezary Przybylski przekazał na ten cel ponad 1,9 mln zł.

[więcej]