rozmiar czcionki: A | A | A

Ponad 6 mln zł dla osób planujących założenie własnej firmy na Dolnym Śląsku

Dodano: 29-03-2018

Kolejne preferencyjne pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla Dolnoślązaków poszukujących zatrudnienia lub bezrobotnych, powyżej 30 roku życia. Pieniądze na ten rodzaj wsparcia powierza Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego Bank Gospodarstwa Krajowego. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego przedstawiciele obu podmiotów podpisali umowę w tej sprawie.

[więcej]

Seminarium o Afryce

Dodano: 28-03-2018

Seminarium pt. #Africa (a variety of possibilities) odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. w hotelu Novotel Centum we Wrocławiu i pozwoli uczestnikom zapoznać się z różnorodnością i specyfiką rynków afrykańskich.

[więcej]

Życzenia na Międzynarodowy Dzień Teatru

Dodano: 27-03-2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wszystkim twórcom i miłośnikom teatru, aktorom, reżyserom i scenografom, oraz wszystkim pracownikom sceny i administracji,  składam najserdeczniejsze życzenia nieustającej pasji tworzenia nowych widowisk teatralnych, dających nie tylko osobistą satysfakcję,ale także niezapominane przeżycia widzom dolnośląskich scen. Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego

[więcej]

Powstają Nadodrzańskie Bulwary w Głogowie

Dodano: 27-03-2018

Bulwary nad Odrą w centrum Głogowa już niedługo zmienią się w wizytówkę miasta i miejsce spotkań mieszkańców. Powstaną tam m.in. ścieżki spacerowe i rowerowe, miejsca postojowe i fontanna posadzkowa. Inwestycja będzie realizowana dzięki dotacji samorządu województwa, którą we wtorek 27 marca przekazał marszałek województwa.

[więcej]

„Parkuj i jedź” w Ścinawie

Dodano: 27-03-2018

Przy finansowym wsparciu samorządu województwa w Ścinawie powstanie nowy zintegrowany parking w formule „parkuj i jedź”. Inwestycja umożliwi bezpieczne pozostawienie swojego samochodu na obrzeżach miasta i kontynuowanie podróży autobusem lub pociągiem. Marszałek Cezary Przybylski przekazał na ten cel ponad 2,3 mln zł.

[więcej]

20 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i meliorację w gminach

Dodano: 27-03-2018

Blisko 130 dróg dojazdowych do gruntów rolnych powstanie w dolnośląskich gminach dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa. Pieniądze trafią do 104 gmin i 23 powiatów w całym regionie.

[więcej]

5 mln zł na ochronę zabytków w regionie

Dodano: 26-03-2018

Każdego roku samorząd Dolnego Śląska przeznacza 5 milionów złotych na ochronę zabytków w regionie. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa, a w tym roku pozwolą przeprowadzić niezbędne prace konserwatorskie i remontowe w 165 obiektach.

[więcej]