rozmiar czcionki: A | A | A

Weź udział w konkursie fotograficznym RPO!

Dodano: 02-08-2018

Lubisz fotografować? Interesuje Cię jak zmienia się nasz region dzięki funduszom unijnym? Ten konkurs jest dla Ciebie! Najlepszych uhonorujemy nagrodami pieniężnymi.

[więcej]

Kolejami Dolnośląskimi na Zamek Książ i na Dolnośląski Festiwal Tajemnic.

Dodano: 01-08-2018

Koleje Dolnośląskie oraz Zamek Książ w Wałbrzychu podpisały dziś porozumienie, które ułatwi życie turystom odwiedzającym Dolny Śląsk.

[więcej]

Mobilny Pasażer w Kolejach Dolnośląskich

Dodano: 31-07-2018

Od 1 sierpnia pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli korzystać z aplikacji „Mobilny Pasażer”, która poinformuje ich o wszelkich utrudnieniach występujących na liniach kolejowych obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika.

[więcej]

Miliony na remonty przystanków kolejowych

Dodano: 31-07-2018

Samorząd województwa dolnośląskiego przekazał PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prawie 20 mln zł na budowę nowych oraz przebudowy istniejących stacji i przystanków w Jeleniej Górze, a także we Wrocławiu.

[więcej]

IX edycji akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia- spotkanie z uczestnikami

Dodano: 31-07-2018

27 lipca w Lubawce wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkała się z uczestnikami IX edycji akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba, była Dolnośląska Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, dyrektor ZSP Arkadiusz Rzepka oraz wicedyrektor Ewa Telega.

[więcej]

Briefing rynku pracy subregionu wrocławskiego

Dodano: 31-07-2018

Wczoraj we Wrocławiu odbył się z "Briefing rynku pracy subregionu wrocławskiego", w którym wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk. Podczas spotkania mówiła m.in. o zmianach na rynku pracy oraz konkretnej pomocy dla bezrobotnych, ale też pracujących Dolnoślązaków i pracodawców. Wrocław był kolejnym miastem po Legnicy i Jeleniej Górze, w którym gościliśmy z cyklem spotkań o rynku pracy.

[więcej]

Wyjątkowy jubileusz w Muzeum Papiernictwa

Dodano: 27-07-2018

Ponad cztery wieki historii i jedyne w swoim rodzaju muzeum – mowa o dusznickim Młynie Papierniczym, który w tym roku już po raz 18. zaprasza na Święto Papieru. Wszystkiego o papierze, jego historii, znaczeniu dla rozwoju cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie dowiecie się w najbliższy weekend w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

[więcej]