rozmiar czcionki: A | A | A

Pierwszy etap konkursu Smaki Regionów rozstrzygnięty

Dodano: 06-09-2017

2 września 2017 r. na terenie Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu odbyła się XVII edycja konkursu „ NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO- SMAKI REGIONÓW”, w którym udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Odwiedzający mogli skosztować dolnośląskich specjałów i porozmawiać z producentami o ich recepturach na smaczne i zdrowe produkty.

[więcej]

Wspieramy utalentowanych siatkarzy na Dolnym Śląsku!

Dodano: 06-09-2017

Warsztaty z udziałem gwiazd siatkówki, nowoczesne rozwiązania treningowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, szkolenia trenerów oraz nabór uzdolnionej młodzieży do reprezentacji Dolnego Śląska. Dolnośląska Akademia Siatkówki to pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt wspierający szkolenie młodych siatkarzy. Samorząd Województwa przeznaczył na ten program 200 tys. zł.

[więcej]

Otwarty konkurs ofert na realizację Pilotażowego Programu - Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 05-09-2017

W dniu 4 września 2017 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę nr 4252/V/17 w sprawie ogłoszenia otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. "Pilotażowy Program – Dolnośląskie Małe Granty".Zadania, warunki realizacji, kryteria oceny formalnej i merytorycznej określa ogłoszenie konkursowe. Załączniki do pobrania: Uchwała Załącznik nr 1 Załącznik nr 2

[więcej]

Zapraszamy na Konferencję pn. "Reforma ochrony danych osobowych - aspekty proceduralne"

Dodano: 05-09-2017

Szanowni Państwo, w imieniu Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Wicemarszałek Ewy Mańkowskiej zapraszamy na konferencję "Reforma Ochrony danych osobowych - aspekty proceduralne".

[więcej]

Dolny Śląsk na Astana EXPO 2017

Dodano: 05-09-2017

W Kazachstanie rozpoczyna się oficjalna wizyta Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz przedsiębiorców z regionu na Astana EXPO 2017. W stolicy Kazachstanu Dolny Śląsk będzie się promował do 9 września.

[więcej]

„Dolnośląskie Małe Granty” – wsparcie dla lokalnych inicjatyw obywatelskich

Dodano: 04-09-2017

Urząd Marszałkowski przeznaczy ćwierć miliona złotych do końca tego roku na wsparcie inicjatyw Dolnoślązaków. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z członkiem zarządu województwa Jerzym Michalakiem zapowiedzieli, że już w październiku wystartuje pilotażowy projekt „Dolnośląskie Małe Granty”. Do tej pory na finansowanie przez samorząd społecznych inicjatyw mogli liczyć tylko mieszkańcy największych dolnośląskich miast, a programy były realizowane z budżetów gminnych. Nowy projekt „Dolnośląskie...

[więcej]

Festiwal Krystyny Jandy

Dodano: 04-09-2017

W czwartek 31 sierpnia wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z burmistrzem Szczawna Zdroju Markiem Fedorukiem, prezesem zarządu Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Pawłem Skrzywankiem, Danutą Wałęsą oraz Krystyna Jandą uczestniczyła w oficjalnym otwarciu czwartego już Festiwalu Krystyny Jandy w Szczawnie Zdroju.

[więcej]