rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie Geodetów Województw

Dodano: 07-02-2018

W dniach 1-2 lutego w Pierwoszowie odbyło się spotkanie robocze Geodetów Województw i przedstawicieli Wojewódzkich Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej dotyczące bieżących problemów związanych z zadaniami służby geodezyjnej i kartograficznej szczebla wojewódzkiego. W obradach wzięła udział wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Trwają prace nad Deklaracją Sudecką

Dodano: 06-02-2018

W czwartek 1 lutego 2018 r. w Jeleniogórskim Centrum Kultury wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w spotkaniu 103 samorządowców, którzy zadeklarowali swój udział w procesie tworzenia „Strategii Rozwoju Społeczno Gospodarczego południa Dolnego Śląska – Sudety 2030”.

[więcej]

Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem Minister Edukacji

Dodano: 06-02-2018

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbyło się wczoraj posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z udziałem Minister Edukacji, Anny Zalewskiej, podczas którego podpisano Porozumienie o powołaniu Zespołu Doraźnego ds. Oświaty przy Radzie Dialogu Społecznego.

[więcej]

Rozmowy o połączeniach kolejowych na polsko-czeskim pograniczu

Dodano: 05-02-2018

1 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie Jerzego Michalaka, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, z Martinem Červíčkem, Wicehetmanem Kraju Kralowohradeckiego. Tematem spotkania był stan przygotowań do uruchomienia sezonowych połączeń kolejowych na polsko-czeskim pograniczu.

[więcej]

Rusza III. edycja Aktywnego Dolnego Śląska!

Dodano: 02-02-2018

Urząd marszałkowski startuje z trzecią edycją budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Po sukcesie dwóch edycji, w tym roku program został rozszerzony. Tegoroczny budżet obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mieli łącznie do wykorzystania milion złotych!

[więcej]

Nowoczesne pociągi dla Kolei Dolnośląskich

Dodano: 01-02-2018

9,4 mln osób przewiozły w zeszłym roku Koleje Dolnośląskie. Stale rosnąca liczba pasażerów to nie tylko sukces, ale również wyzwanie. Dlatego zarząd spółki oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego podjęli decyzję o zakupie dwóch nowoczesnych spalinowych zespołów trakcyjnych.

[więcej]

Plebiscyt na najlepszego Sportowca i Trenera 2017 roku

Dodano: 31-01-2018

W piątek wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w Gali Sportu organizowanej przez wydawnictwo „Słowo Polskie” i tygodnik „Słowo Sportowe”. Podczas gali zwycięzcom plebiscytu wręczono nagrody oraz statuetki.

[więcej]