rozmiar czcionki: A | A | A

Zajęcia korekcyjne dla uczniów z Budzowa

Dodano: 08-11-2017

Uczniowie gimnazjum w Budzowie mogą pracować nad swoimi umiejętnościami podczas specjalnie organizowanych zajęć rozwijających i dydaktyczno-wyrównawczych. Lekcje będą współfinansowane przez samorząd województwa.

[więcej]

Dolnośląsko-Czeskie Forum Gospodarcze w Pradze

Dodano: 07-11-2017

7 listopada 2017 roku zostało zorganizowane Dolnośląsko-Czeskie Forum Gospodarcze w Pradze, w Republice Czeskiej, w którym uczestniczył Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Ambasada RP w Pradze, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Jeleniej Górze oraz Kraj Środkowoczeski, z którym Dolny Śląsk właśnie podejmuje współpracę. Forum poświęcone było omówieniu współpracy gospodarczej, jej...

[więcej]

Samorządowe konsultacje Programu modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej

Dodano: 06-11-2017

Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył w konferencji inaugurującej samorządowe konsultacje projektu Programu modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej zorganizowanej we Wrocławiu przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Politechnikę Wrocławską.

[więcej]

Więcej połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku w nowym rozkładzie jazdy!

Dodano: 06-11-2017

Samorząd województwa od kilku lat inwestuje w rozwój sieci połączeń kolejowych w regionie. W efekcie, na przestrzeni 3 ostatnich lat liczba pasażerów korzystających z kolei na Dolnym Śląsku podwoiła się i w 2017 roku przekroczy 22 mln podróżnych.

[więcej]

Sudety 2030

Dodano: 02-11-2017

W Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie poświęcone współdziałaniu w tworzeniu „Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południa Dolnego Śląska – Sudety 2030” zainicjowanej przez Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. W posiedzeniu uczestniczyła wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]

Szkolenie obronne organizowane przez Wydział Obronności i Bezpieczeństwa

Dodano: 31-10-2017

We wtorek 31 października wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w szkoleniu obronnym organizowanym przez Wydział Obronności i Bezpieczeństwa UMWD. Wśród tematów szkolenia znalazły się m.in. podsumowanie kontroli przeprowadzonych w bieżącym roku w jednostkach organizacyjnych województwa, zadania obronne tych podmiotów oraz zasady ochrony informacji niejawnych.

[więcej]

Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – zagrożenia w okresie zimowym

Dodano: 31-10-2017

We wtorek 31 października w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Spotkanie dotyczyło przygotowań służb i instytucji do reagowania na zagrożenia oraz przeciwdziałania im w okresie zimowym.

[więcej]