rozmiar czcionki: A | A | A

II Sudecki Kongres Samorządowy w Lądku Zdroju

Dodano: 08-06-2018

W Lądku Zdroju odbył się w piątek II Sudecki Kongres Samorządowy. Spotkanie regionalnych działaczy było okazją m.in. do podsumowania dotychczasowej działalności oraz do omówienia dalszych działań sudeckich samorządów w kontekście nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej i sposobach finansowania rozwoju gospodarczo – społecznego południa i południowego zachodu województwa. W Kongresie wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Saksoński minister w Instytucie Kolejnictwa w Żmigrodzie

Dodano: 08-06-2018

Na terenie Ośrodka Eksploatacji Toru Doświadczalnego Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie, w ramach wizyty Saksońskiego Ministra Gospodarki, Pracy i Transportu Martina Duliga na Dolnym Śląsku, odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Saksoński Klaster Kolejowy oraz firmy reprezentujące branżę kolejową.

[więcej]

Oficjalne otwarcie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo”.

Dodano: 07-06-2018

Nie tylko bociany, ale także inne zwierzęta znajdują pomoc i opiekę w ośrodku Kleksowo. Dziś oficjalnie uruchomiono ośrodek rehabilitacji dla nich w Tomaszowie Bolesławieckim.

[więcej]

Finał Polsko-Niemieckiej Nagrody im. T. Mazowieckiego 2018

Dodano: 07-06-2018

220 uczestników debat i warsztatów Polsko-Niemieckich Dni Mediów – Prawie 40 gości programu z Polski i Niemiec bierze udział w konferencji w Stralsundzie – Zwycięzcy Polsko-Niemieckiej Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego 2018 to: Jacek Harłukowicz (Prasa), Jan Pallokat (Radio), Ingo Dell (Telewizja); Friederike Witthuhn i Peter Schmidt („Dziennikarstwo na Pograniczu“). W nowej kategorii Multimedia / Online zwyciężyła praca Eweliny Karpińskiej-Morek.

[więcej]

Nowy aparta EEG w szpitalu w Bolesławcu.

Dodano: 07-06-2018

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu ma nowy aparat EEG. W zakupie sprzętu wraz z oprogramowaniem pomógł samorząd województwa.

[więcej]

Saksoński minister z wizytą na Dolnym Ślasku

Dodano: 07-06-2018

Martin Dulig, Saksoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu przebywał dziś na Dolnym Śląsku. Gościa podejmowała wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]

III Sejmik Żeglugi Śródlądowej

Dodano: 06-06-2018

Odra i społeczność lokalna - wzajemne relacje. Postrzeganie Odry jako źródła korzyści gospodarczych w świadomości społeczności nadodrzańskich. Problematyka lokowania portów i przystani na rzekach z uwzględnieniem interesów samorządów lokalnych. Wielopoziomowa współpraca na rzecz transportu i trwałego wzrostu w Regionie Morza Bałtyckiego z uwzględnieniem Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego. To niektóre z tematów, które znalazły się w programie III Sejmiku Żeglugi Śródlądowej - Sejmiku...

[więcej]