rozmiar czcionki: A | A | A

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Dodano: 03-10-2018

Nowy rok akademicki zainaugurował dziś wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy. W auli im. Jana Pawła II zebrały się władze uczelni, przedstawiciele wydziałów, studenci i zaproszeni goście. Zarząd województwa dolnośląskiego reprezentowali marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Dobiegł końca generalny remont Legnickiej Biblioteki Publicznej

Dodano: 02-10-2018

Zabytkowy gmach odzyskał swoją dawną świetność, a zbiory biblioteki zostały właściwie zabezpieczone i wyeksponowane. Remont został wsparty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego kwotą blisko 5 milionów złotych.

[więcej]

Dodatkowe środki unijne na Bulwary Nadodrzańskie w Głogowie

Dodano: 02-10-2018

Bulwary nad Odrą w Głogowie, które powoli stają się wizytówkę miasta otrzymają kolejne unijne wsparcie. Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na zadania związane z rewitalizacją przestrzeni miejskich i miejsc zdegradowanych w naszym regionie. Tym samym jeden z ważniejszych projektów gminy Głogów w ostatnich latach, czyli „Budowa przestrzeni miejskich - Bulwar nadodrzański” ma dodatkowe...

[więcej]

15. edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – lista nominowanych firm i samorządów...

Dodano: 02-10-2018

24 firmy i 3 samorządy znalazły się w finale 15. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – organizowanego m.in. przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Pracodawców RP. W konferencji prasowej dotyczącej ogłoszenia nominacji wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Dodano: 02-10-2018

1 października w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się Środowiskowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019, w której udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Międzynarodowy Dzień Seniora w Bolesławcu

Dodano: 01-10-2018

Pierwszego października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji marszałek Cezary Przybylski wraz z prezydentem Piotrem Romanem odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Bolesławcu i złożyli życzenia jego pensjonariuszom.

[więcej]

6,5 mln zł dofinansowania unijnego dla Centrum wiedzy

Dodano: 01-10-2018

Budowa Centrum Wiedzy, czyli – adaptacja pomieszczeń byłego domu handlowego na cele publiczne w Bolesławcu powstaje na 100 lecie niepodległości Polski. Przede wszystkim jednak wynika z konieczności powiększenia lokali biblioteki ze względu na rosnącą liczbą użytkowników, zły stan techniczny budynku oraz jego stosunkowo niewielką, ograniczoną powierzchnię.

[więcej]