rozmiar czcionki: A | A | A

2 mln zł na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 05-07-2018

82 gminy z Dolnego Śląska otrzymają pomoc finansową na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Najczęściej zgłaszanymi projektami w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” są budowy lub remonty obiektów publicznych, świetlic, domów kultury, placów zabaw i skwerków.

[więcej]

„Dolny Śląsk – jeśli chcesz więcej…” – nowa kampania promocji gospodarczej regionu

Dodano: 03-07-2018

„Dolny Śląsk – jeśli chcesz więcej…” – to hasło kampanii promocyjnej opisującej gospodarczą i inwestycyjną atrakcyjność naszego regionu. Jej celem jest pokazanie potencjału Dolnego Śląska na rynkach międzynarodowych i zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w naszym regionie.

[więcej]

Zadbajmy o czyste powietrze!

Dodano: 02-07-2018

Zanieczyszczone powietrze zbiera śmiertelne żniwo. Tylko we Wrocławiu z tego powodu umiera rocznie ok. 1000 osób.

[więcej]

Zakończenie I etapu modernizacji Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w...

Dodano: 29-06-2018

Remont pomieszczeń, nowy sprzęt i wymiana instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej i wentylacyjnej - Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu ma nową kuchnię. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji placówki warty blisko 2,5mln złotych.

[więcej]

Regiony doskonale inwestują unijne pieniądze!

Dodano: 28-06-2018

Podczas Konwentu Marszałków, odbywającego się na Opolszczyźnie, marszałkowie niemal jednogłośnie zaopiniowali stanowisko, w którym podkreślili korzystne elementy propozycji przygotowanej przez Komisję Europejską oraz zgłosili liczne uwagi i wątpliwości. Domagają się również silniejszego uwzględnienia w przyszłej polityce spójności wyzwań, które nadal stoją przed Polską oraz wyrażają oczekiwanie powierzenia samorządom województw znacznej części odpowiedzialności za realizację tej polityki w...

[więcej]

Ogłoszenie otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe Granty”...

Dodano: 28-06-2018

28 czerwca 2018 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę nr 5641/V/18 w sprawie ogłoszenia otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe Granty”.

[więcej]

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

Dodano: 27-06-2018

W Jeleniej Górze odbyło się dziś pierwsze Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm poświęconemu energii odnawialnej i nowym trendom w turystyce. Forum było okazją dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw do prezentacji swoich możliwości, wymiany doświadczeń z branżą sąsiadujących krajów oraz pozyskania nowych kontaktów handlowych.

[więcej]