rozmiar czcionki: A | A | A

Ogłoszenie otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe Granty”...

Dodano: 30-01-2019

W dniu 29 stycznia 2019 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę nr 302/VI/19 w sprawie ogłoszenia otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe Granty”.

[więcej]

Blisko milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Dodano: 25-01-2019

Samorząd województwa niebawem ogłosi konkurs dla organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski podsumował konsultacje z przedstawicielami NGO. W sumie z budżetu województwa dolnośląskiego na te zadania zostanie przeznaczony prawie milion zł.

[więcej]

Marszałek zwiększa dofinansowanie dla rewitalizacji linii nr 285 Wrocław – Świdnica!

Dodano: 24-01-2019

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, wspólnie z zarządem województwa, podjęli decyzję o zwiększeniu dofinansowania unijnego umożliwiającego PKP PLK przeprowadzenie rewitalizacji linii kolejowej nr 285, na odcinku Wrocław Główny – przez Sobótkę – do Świdnicy Przedmieście wraz z linią nr 711 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto. Na ten cel przeznaczonych zostanie dodatkowe 42 mln złotych.

[więcej]

Seminarium "Zintegrowany System Kwalifikacji"

Dodano: 23-01-2019

W środę 23 stycznia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski uczestniczył w seminarium poświęconym „Włączeniu kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczeniu barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym”.

[więcej]

Rusza konkurs wiedzy o Gruzji

Dodano: 23-01-2019

Gospodarka, turystyka, a także administracja samorządowa, edukacja i szkolnictwo – współpraca Dolnego Śląska z Autonomiczną Republiką Adżarii rozwija się w szybkim tempie. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicemarszałek Marcin Krzyżanowski ogłosił start konkursu wiedzy dla młodzieży ponadgimnazjalnej, w którym główną nagrodą będzie wyjazd młodzieży do naszego partnerskiego regionu w Gruzji.

[więcej]

Dolnośląska Gala Sportu za nami

Dodano: 22-01-2019

Rok 2018 był dobrym okresem dla dolnośląskiego sportu. Reprezentanci naszego województwa zdobywali najwyższe laury na największych międzynarodowych zawodach. Podczas Dolnośląskiej Gali Sportu, w której uczestniczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Michał Bobowiec, podsumowaliśmy miniony rok, a najwybitniejsi dolnośląscy sportowcy zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia.

[więcej]

Marszałek nagrodził mistrzynie świata

Dodano: 17-01-2019

Samorząd województwa przyznał kolejne nagrody sportowe. Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego i Michała Bobowca, członka zarządu województwa, odebrali je dziś zawodnicy i trenerzy MKS Juvenia Wrocław, którzy z sukcesami startowali w zakończonych niedawno w Australii Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym.

[więcej]