rozmiar czcionki: A | A | A

Dzień Działkowca w Kamiennej Górze

Dodano: 14-09-2018

Tradycyjnie na koniec sezonu działkowcy spotkali się na podsumowaniu minionego roku. Na terenie ogródków działkowych „Różanka” odbył się Dzień Działkowca, w którym uczestniczyła wicemarszałek Iwona Krawczyk. W imprezie wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych m. im burmistrz kamiennej Góry, Krzysztof Światek oraz Henryk Malik – Prezes Okręgowego Zarządu Sudeckiego PZD.

[więcej]

15 lat razem - jubileusz współpracy z Czechami

Dodano: 14-09-2018

Województwo Dolnośląskie oraz Kraje Liberecki, Kralovohradecki i Pardubicki świętują 15 lat współpracy. W ramach projektu „15 lat razem” zorganizowana została konferencja, która poświęcona została zrealizowanym projektom oraz aktywności na polsko-czeskim pograniczu i planom dalszej współpracy.

[więcej]

Finał GaleriON 2018

Dodano: 13-09-2018

Marszałek Dolnego Śląska - Cezary Przybylski, członek zarządu województwa dolnośląskiego - Tadeusz Samborski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej MOTYL serdecznie zapraszają na finał V edycji Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018.

[więcej]

Samorząd dofinansuje zakup wozu strażackiego w Kuropatniku

Dodano: 10-09-2018

W środę 5 września w Strzelinie wicemarszałek Ewa Mańkowska podpisała umowę na przekazanie 45 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuropatniku. Pieniądze zostały przekazane w ramach samorządowego konkursu „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018”.

[więcej]

Wizyta brandenburskich partnerów

Dodano: 07-09-2018

Urząd Marszałkowski zapowiedział dalszą współpracę z Dolnośląską Federacją Sportu, Związkiem Sportowym oraz Europejską Akademią Sportu Brandenburgii.

[więcej]

Ćwierć wieku KARR

Dodano: 07-09-2018

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego obchodzi jubileusz 25-lecia. W piątek na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze z tej okazji odbyła się XVI edycja Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Od rana wśród atrakcji tego wydarzenia była m.in. animacja z udziałem ok 100 wystawców z Polski i Republiki Czeskiej, występ Zespołu z Czech „Zámecké saxofonové kvarteto” i Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej”, konkursy „Najciekawszy Produkt Karkonoski” i „Karkonoski Produkt Spożywczy”. W...

[więcej]

Średniowiecze mury w Lwówku Śląskim odzyskują swój blask

Dodano: 06-09-2018

Powoli dobiega końca wielka odnowa zabytkowych murów obronnych w Lwówku Śląskim. Gmina realizuje projekt, na który, decyzją zarządu województwa otrzymała ponad 8,3 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

[więcej]