rozmiar czcionki: A | A | A

Delfinek w Twardogórze otwarty!

Dodano: 08-10-2018

Kolejna kryta pływalnia została wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”, zainicjowanego przez samorząd województwa. Od 8 października uczniowie oraz mieszkańcy Twardogóry mogą korzystać nie tylko z nowego basenu, ale również saunarium, jacuzzi i minitężni solnej. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Janusz Marszałek, radny wojewódzki.

[więcej]

Jubileusz 70lecia Związku Chórów i Orkiestr

Dodano: 08-10-2018

Zarząd Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – Oddział Dolnośląski oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu byli organizatorami obchodów jubileuszu 70–lecia oddziału Związku na Dolnym Śląsku. W uroczystościach w minioną sobotę wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

O innowacjach w biznesie

Dodano: 05-10-2018

„Proinnowacyjne otoczenie biznesu na Dolnym Śląsku. Jak odnieść strategiczny sukces” – pod takim hasłem odbyła się dziś współorganizowana przez Dolnośląską Instytucje Pośredniczącą i urząd marszałkowski konferencja. Wśród zaproszonych gości byli m.in. euro poseł Bogdan Zdrojewski, Renata Granowska - Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej i Prof. Andrzej Lange – szef Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Samorząd województwa reprezentował marszałek Cezary...

[więcej]

KSON-alia w Jeleniej Górze

Dodano: 05-10-2018

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w odbywających się w Jeleniej Górze „KSON-aliach” organizowanych przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Działający od 17 lat jeleniogórski KSON jest organizacją, która zyskała opinię jednej z najlepiej integrujących i wspierających środowisko osób niepełnosprawnych. „KSON-alia” były okazją m.in. do przybliżania mieszkańcom Kotliny działalności Sejmiku.

[więcej]

Samorząd chce przejąć linie kolejowe od PKP

Dodano: 04-10-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego zamierza przejąć od PKP ponad 20 odcinków linii kolejowych w regionie. Te dziś zdegradowane i nieużywane trasy, zdaniem władz województwa, mogą już wkrótce zmienić się w trasy, po których regularnie kursować będą połączenia regionalnego przewoźnika kolejowego. Tym samy zdecydowanie poprawi się cały system komunikacji na Dolnym Śląsku, mieszkańcy zyskają nowe połącznia do pracy, szkoły czy do miejsc wypoczynku, a turyści łatwiejszy dojazd do wielu...

[więcej]

IV Dolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej

Dodano: 04-10-2018

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych jest organizatorem największego wydarzenia sektora obywatelskiego w regionie – IV Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego. Dziś w Krzyżowej k. Świdnicy w Kongresie wziął udział również marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Dolnośląskie Nagrody Sportowe

Dodano: 04-10-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe 36 zawodnikom i trenerom, medalistom oraz wyróżniającym się zawodnikom najważniejszych imprez sportowych, które odbyły się w 2018 roku. Łączna kwota dziś przyznanych nagród to 83 tys. zł.

[więcej]