rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa perspektywa finansowa UE - środki dla Dolnego Śląska

Dodano: 06-02-2019

Dolny Śląsk jest w czołówce najlepiej rozwijających się regionów w Europie i zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem wzrostu zatrudnienia. Przekroczyliśmy próg dochodu 75% średniej unijnej PKB na mieszkańca, co oznacza, że z kategorii regionu słabiej rozwiniętego awansowaliśmy do kategorii regionów w okresie przejściowym.

[więcej]

Związki Zawodowe ”Przewozów Regionalnych” z wizytą w Urzędzie

Dodano: 06-02-2019

We wtorek 5 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego członek zarządu Tymoteusz Myrda, spotkał się z przedstawicielami Organizacji Związków Zawodowych działających przy Oddziale Dolnośląskim ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. we Wrocławiu. W spotkaniu udział wzięła również Pani Monika Boryczka Dyrektor Oddziału Dolnośląskiego spółki ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. oraz przedstawiciele Departamentu Infrastruktury UMWD.

[więcej]

Na Dolnym Śląsku ruszył pilotaż Sieci Onkologicznej

Dodano: 05-02-2019

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zostało ośrodkiem koordynującym w sieci onkologicznej na Dolnym Śląsku. Program pilotażowy ruszył na początku lutego 2019 r. Jego celem jest poprawa wyników leczenia onkologicznego i lepsza alokacja środków.

[więcej]

Nowoczesny system informatyczny w DCO

Dodano: 01-02-2019

Poprawa jakości obsługi pacjentów, lepsza ochrona danych, a także zmniejszenie kosztów funkcjonowania szpitala – takie będą efekty wdrożenia nowego systemu informatycznego w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Dzięki wartemu ponad 2,6 miliona złotych systemowi szpital będzie realizował także e-usługi. Dziś marszałek Cezary Przybylski oraz dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO podpisali umowę na realizację tej inwestycji.

[więcej]

30 mln zł dla dolnośląskich ośrodków kultury

Dodano: 31-01-2019

Samorząd województwa przekaże gminom, ośrodkom kultury oraz bibliotekom dotacje na budowy, przebudowy lub wyposażenie obiektów pełniących funkcje kulturalne, w tym również świetlic i domów kultury. W sumie zostaną zrealizowane 54 zadania.

[więcej]

Remont rynku w Lubomierzu idzie pełną parą

Dodano: 30-01-2019

Prace nad odnowieniem lubomierskiego rynku idą pełną parą. Dzięki inwestycji centrum miasta zyska nową nawierzchnię i zostanie uporządkowane – pojawią się m.in. nowe ławki, parking dla rowerów i dekoracje nawiązujące do historii miasta. Prace budowlane w ponad 80% są finansowane z pieniędzy przekazanych przez samorząd województwa.

[więcej]

Żłobek "Wojtusiowa Kraina" w Wojciechowie już czeka na maluchy!

Dodano: 30-01-2019

Już od 1 lutego dzieci z Wojciechowa i okolic będą mogły korzystać z nowego żłobka „Wojtusiowa Kraina”. W uroczystym otwarciu placówki udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]