rozmiar czcionki: A | A | A

Superpociąg na dolnośląskich torach

Dodano: 12-07-2018

Nowoczesny design oraz zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa podróży. Tak po gruntownej modernizacji przez Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” prezentuje się elektryczny zespół trakcyjny ED72.

[więcej]

70 rocznica powstania Klubu Sportowego Lesk Sędzisław

Dodano: 12-07-2018

W miniony weekend odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia działalności Ludowy Klub Sportowy Lesk Sędzisław.

[więcej]

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Szymanowie

Dodano: 09-07-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w 7. Mistrzostwach Świata w Canopy Piloting, które zostały rozegrane na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie.

[więcej]

Kolejne „Kino za Rogiem” na Dolnym Śląsku

Dodano: 06-07-2018

Po Krzeszowie, Kowarach, Wleniu i Lubomierzu przyszedł czas na otwarcie nowego kina w Bolkowie. Jest to 5 tego typu miejsce na Dolnym Śląsku, a 54 w kraju. Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystym otwarciu obiektu.

[więcej]

Spotkanie asystentów osób niepełnosprawnych w Wałbrzychu

Dodano: 06-07-2018

O problemach z jakimi mierzą się na co dzień asystenci osób niepełnosprawnych dyskutowano podczas spotkania w siedzibie Zakładu Aktywności Zawodowej "Nadzieja" w Wałbrzychu. Spotkanie prowadzili: Aleksandra Bojo, koordynatorka z ramienia fundacji i Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

[więcej]

Zakończyła się oficjalna wizyta delegacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Landtagu...

Dodano: 05-07-2018

W dniach 2 – 4 lipca 2018 roku odbyła się oficjalna wizyta delegacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Landtagu Brandenburgii, który swoją siedzibę ma w stolicy Landu Poczdamie. Podczas wizyty odbyły się liczne spotkania z Parlamentarzystami Brandenburgii, podczas których omawiano dalsze kierunki współpracy obu regionów w wymiarze społeczno – gospodarczym. Delegację z Dolnego Śląska powitał Wiceprezydent Landtagu Dieter Dombrowski, który razem z Przewodniczącym Pawłem Wróblewskim dokonał...

[więcej]

Kulturalny Krzeszów: Krze-Show-Time 5

Dodano: 05-07-2018

W Krzeszowie (gmina Kamienna Góra) odbyła się jubileuszowa edycja imprezy rozrywkowo-kulturalnej, w której wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]