rozmiar czcionki: A | A | A

60 rocznica odkrycia złóż miedzi na Dolnym Śląsku

Dodano: 23-03-2017

W marcu 1957 roku w Sieroszowicach, niedaleko Polkowic zespół wiertników kierowanych przez inżyniera Jana Wyżykowskiego dokonał spektakularnego odkrycia pokładów rud miedzi. Dzięki kontynuacji prac badawczych i wiertniczych odkryto i udokumentowano na Dolnym Śląsku jedne z największych na świecie złóż miedzi.

[więcej]

Ruszają konsultacje dotyczące uchwały antysmogowej

Dodano: 23-03-2017

Zakończył się pierwszy etap prac nad projektami uchwały antysmogowej dla Dolnego Śląska. Powołany przez Marszałka zespół ekspertów ds. jakości powietrza przedstawił zarządowi województwa rekomendacje wraz z pierwszymi projektami uchwał dotyczących ograniczeń w stosowaniu instalacji i paliw powodujących zanieczyszczenie powietrza i smog.

[więcej]

Wizyta Ambasadora RPA we Wrocławiu

Dodano: 23-03-2017

W dniu 23 marca Dolny Śląsk odwiedził Pan Simon Jabulani Ntombela - Ambasador RPA w Polsce, z którym spotkała się Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie poświęcone było rozwojowi współpracy pomiędzy Polską i RPA, ze szczególnym uwzględnieniem roli regionów w zbliżaniu społeczeństw obydwu państw. Ambasador został zapoznany z najważniejszymi informacjami dotyczącymi dolnośląskiej gospodarki, walorami turystycznymi oraz produktami regionalnymi z branży...

[więcej]

Gala plebiscytu Kobieta Wpływowa 2017

Dodano: 23-03-2017

We wtorek 21 marca odbyła się Gala plebiscytu Kobieta Wpływowa 2017, przeprowadzonego przez Gazetę Wrocławską. Tegoroczną laureatką konkursu została Jolanta Szczepańska, prezes MPK we Wrocławiu. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Nowe przedszkole i szkoła w Dobrzykowicach

Dodano: 23-03-2017

W Dobrzykowicach powstaje nowy zespół szkolno-przedszkolny. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisała w czwartek 23 marca wicemarszałek Ewa Mańkowska. W tym samym dniu odbyło się również wmurowanie kamienia węgielnego pod nową placówkę.

[więcej]

Zaczarowany ogród coraz bliżej

Dodano: 23-03-2017

W piątek 17 marca wicemarszałek Ewa Mańkowska jako gość honorowy i patronka projektu uczestniczyła w uroczystości powołania do życia konsorcjum „Zaczarowany ogród”. Ideą innowacyjnej inwestycji, która ma łączyć ze sobą sztukę, technikę i naukę, jest stworzenie parku z tzw. rzeźbami kinetycznymi.

[więcej]

Dolny Śląsk walczy o miliony na rekultywację wysypisk odpadów

Dodano: 22-03-2017

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie chce dofinansować Dolnośląskiego Projektu Rekultywacji. To oznacza, że 16 dolnośląskich składowisk odpadów nie zostanie poddanych rekultywacji. Nadal będą stanowić zagrożenie ekologiczne. Jednocześnie brak rekultywacji oznacza niespełnienie zobowiązań unijnych. W konsekwencji grożą nam wysokie kary, które może nałożyć na nas Komisja Europejska. Decyzja władz NFOŚiGW jest całkowicie niezrozumiała i sprzeczna z ideą funkcjonowania...

[więcej]