rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie Posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 24-05-2017

W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży, którzy będą obradować 1 czerwca w Sejmie RP. Celem spotkania była integracja dolnośląskiej delegacji młodzieżowych posłów, a także pogłębienie wiedzy na temat samorządu terytorialnego oraz poznanie zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem spotkania był Krystian Ulbin, Pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży.

[więcej]

Pierwszy Dolnośląski Festiwal Rowery za nami!

Dodano: 23-05-2017

W ostatni majowy weekend (20-21.05.2017) wrocławska Hala Stulecia była areną wyjątkowego wydarzenia, będącego połączeniem imprezy wystawienniczej, kongresu rowerowego oraz licznych atrakcji sportowych. Mowa oczywiście o pierwszej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego, która zgromadziła w stolicy Dolnego Śląska kilkanaście tysięcy osób z kraju i zagranicy.

[więcej]

Siatkarskie święto w Katowicach

Dodano: 22-05-2017

W sobotę 20.05.2017 r. w Katowickim Spodku odbyła się Aleja Gwiazd Siatkówki oraz mecz Polska-Iran. Podczas wydarzenia Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk podziękowała Krzysztofowi Ignaczakowi "Igle" za sportowe zasługi wręczając zawodnikowi Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wielkie grillowanie w Świerzawie

Dodano: 22-05-2017

To już X Międzynarodowe Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Grillowaniu. Zmagania uczestników oceniała Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk.

[więcej]

Pielgrzymka Ludzi Pracy w Henrykowie

Dodano: 21-05-2017

W niedzielę 21 maja członkowie i sympatycy dolnośląskiej „Solidarności” spotkali się w Henrykowie na Archidiecezjalnej Pielgrzymce Ludzi Pracy, w której udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Mszy św. na terenie opactwa przewodniczył abp. Józef Kupny.

[więcej]

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Dodano: 19-05-2017

Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa dolnośląskiego, z których w Wielkim Finale kategorii U-12 chłopców zwyciężyli zawodnicy SP 45 we Wrocławiu. I właśnie z nimi, dzisiaj, 19 maja, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego spotkała się wicemarszałek Iwona...

[więcej]

Warsztaty pn. „W czym doradca może pomóc gminie?”

Dodano: 19-05-2017

Gdzie szukać pomocy w walce z niską emisją? Jak wygląda nowy program dofinansowań na wymianę pieców? Jak uniknąć błędów we wnioskach o Fundusze Europejskie? To tylko niektóre pytania na jakie odpowiadali samorządowcy podczas warsztatów pn. „W czym doradca może pomóc gminie?”, które odbyły się w minioną środę w Krzyżowej. Uczestniczyła w nich wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]