rozmiar czcionki: A | A | A

Komunikat w sprawie czasowego zawieszenia egzaminów na prawo jazdy oraz egzaminów ADR

Dodano: 24-03-2020

W związku z ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, wynikającym ze wzrostu liczby zachorowań na COVID-19, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu, w trosce o zdrowie klientów i pracowników tych jednostek, realizując ustalenia z Zarządem Województwa Dolnośląskiego, przedłużają zawieszenie prowadzania egzaminów na prawo jazdy oraz szkoleń i kursów realizowanych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego do dnia 15 kwietnia 2020 r. O nowych terminach...

[więcej]

Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia

Dodano: 19-03-2020

Łącznie aż 40 milionów złotych zostanie przeznaczonych w najbliższym czasie na Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia na walkę z koronawirusem. To inicjatywa marszałka województwa Cezarego Przybylskiego i wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego, dzięki której dolnośląskie szpitale oraz pogotowia ratunkowe będą mogły kupić specjalistyczny sprzęt do walki z epidemią koronawirusa.

[więcej]

Komunikat w sprawie powołania Zespołu do koordynowania prac w zakresie turystyki

Dodano: 18-03-2020

Szanowni Państwo, w tym trudnym dla nas czasie niezwykle ważne jest dla mnie minimalizowanie negatywnych skutków związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W wyniku epidemii duże straty mogą ponieść dolnośląscy przedsiębiorcy, w tym firmy branży turystycznej. Mając na uwadze fakt, że turystyka to jedna z największych dziedzin dolnośląskiej gospodarki, zdecydowałem się podjąć natychmiastowe działania.

[więcej]

Komunikat w sprawie zmian w kursowaniu Kolei Dolnośląskich

Dodano: 18-03-2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, jako organizator wojewódzkich kolejowych połączeń pasażerskich na obszarze województwa dolnośląskiego, informuje o ograniczeniu od 20 marca oraz od 23 marca br. oferty połączeń kolejowych w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

[więcej]

Komunikat w sprawie ograniczenia ruchu turystycznego

Dodano: 17-03-2020

Szanowni Turyści i Mieszkańcy Dolnego Śląska. W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie, zwracamy się z apelem o zachowanie wyjątkowej rozwagi i odpowiedzialności przy planowaniu i realizacji wycieczek leśnych i górskich - zwłaszcza o unikanie miejsc, w których może przebywać większa liczba osób.

[więcej]

Komunikat w sprawie zmiany w organizacji pracy urzędu

Dodano: 16-03-2020

Szanowni Państwo, zdrowie i bezpieczeństwo Dolnoślązaków jest dla mnie najważniejsze. W trosce o interesantów oraz wszystkich pracowników, w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, podjąłem decyzję o ograniczeniu pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Komunikat w sprawie zawieszenia prowadzenia egzaminów przez WORD

Dodano: 13-03-2020

Komunikat dotyczący zawieszenia prowadzenia egzaminów na prawo jazdy i szkoleń realizowanych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu oraz zawieszenia egzaminów ADR.

[więcej]