rozmiar czcionki: A | A | A

XXI Ogólnopolski Spływ Kajakowy – Nysa Kłodzka 2013

01.05.2013 19:54

130 uczestników z całej Polski pokonało w czasie majowego weekendu 56 km szlaku kajakowego Nysy Kłodzkiej na trasie od Zabłocia (gmina Bystrzyca Kłodzka), przez Kłodzko, Bardo, do Topoli (gmina Kamieniec Ząbkowicki). Jest to jedna z największych imprez kajakowych organizowana na Dolnym Śląsku, która jednocześnie inauguruje cykl ośmiu spływów Grand Prix Polskiego Związku Kajakowego.

1 maja w oficjalnym otwarciu spływu w Bardzie, gdzie zlokalizowana jest baza spływu, uczestniczyli członek zarządu Włodzimierz Chlebosz i radna wojewódzka Grażyna Cal. Podczas trzech dni spływu kajakarze odwiedzili atrakcje miast znajdujących się na trasie spływu, wzięli udział w konkurencjach kajakowych oraz szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatora.

XXI Ogólnopolski Spływ Kajakowy Nysa Kłodzka im. Narcyza Bondyra został objęty patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego i dofinansowany ze środków UMWD, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Zarządu Głównego PTTK oraz gmin i starostw leżących na trasie spływu. Organizatorem był Klub Turystyki Kajakowej „Ptasi Uskok” z Wrocławia.