rozmiar czcionki: A | A | A

XVIII edycja „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” za 2013 r.

12.06.2014 19:52

12 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu już po raz osiemnasty odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, najstarszego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawanego min. najwybitniejszym osobistościom, najgospodarniejszym gminom, najlepszej firmie, najlepszym szkołom, wybitnym jednostkom kultury i sztuki. W gali wziął udział i wręczył zwycięzcom wyróżnienia dr Jerzy Tutaj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” - to jedno z pierwszych przedsięwzięć Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Zostało ustanowione przez członków Stowarzyszenia w 1996 r. i od tego czasu przyznawane jest corocznie. Nagrodami dla laureatów konkursu są „Dolnośląskie Klucze Sukcesu” kute przez artystę kowala Pana Ryszarda Mazura – honorowego klucznika miasta Wrocławia.


„Dolnośląskie Klucze Sukcesu” przyznawane są przez Kapitułę Wyróżnienia wybieraną na 2 lata przez Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, spośród osób cieszących się uznaniem i autorytetem na Dolnym Śląsku.

Władysław Frasyniuk, Huta Szkła Kryształowego „JULIA” w Piechowicach, Gmina Wisznia Mała oraz Krośnicka Kolej Wąskotorowa – to tylko niektórzy laureaci tegorocznej edycji konkursu. W tym roku, po raz pierwszy w historii finał Dolnośląskiego Klucza Sukcesu odbył się w Wałbrzychu. Podczas gali spotkali się przedsiębiorcy i samorządowcy z całego Dolnego Śląska. W programie artystycznym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu.

- Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym dziś osobom i instytucjom. Dolnośląski Klucz Sukcesu to symbol jakości i marka sama w sobie. Cieszę się, że kolejni laureaci konkursu mogą szczycić się tym prestiżowym tytułem. Dziękuję za Państwa zaangażowanie w rozwój Dolnego Śląska i życzę wielu sukcesów -powiedział w trakcie gali dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa.


Laureaci XVIII edycji Wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu”:

- w kategorii: największa osobowość w promocji regionu:  
– Władysław Frasyniuk
- w kategorii: dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowym:  
– Huta Szkła Kryształowego „JULIA” w Piechowicach
- w kategorii: najbardziej gospodarna gmina wiejska:  
- Gmina Wisznia Mała
- w kategorii: najbardziej gospodarna gmina miejska i wiejsko-miejska:  
- Miasto i Gmina Ząbkowice Śląskie
- w kategorii: najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa:  
 - Akademickie Stowarzyszenie Kultury „WAGANT” z Wrocławia
   - w kategorii: najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna:  
- Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
   - w kategorii: najlepsza szkoła, instytucja lub inicjatywa edukacyjna:  
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
- w kategorii: najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych  imprez rekreacyjnych:  
- Krośnicka Kolej Wąskotorowa
- w kategorii: najlepsza gazeta lub lokalny portal internetowy
- Echo Złotoryi

Kapituła Wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznała także Wyróżnienia Specjalne, które otrzymali:   
- Fundacja Polska Miedź
- 4 Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu
- Wrocław Global Forum