rozmiar czcionki: A | A | A

Wicemarszałek wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

09.01.2011 20:50

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Wśród nich wicemarszałek województwa Radosław Mołoń. W 2011 r. zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

O godz. 20.00 wicemarszałek uczestniczył w tradycyjnym „Światełku do nieba", imprezie kończącej 19. finał WOŚP. Niebo rozświetliły fajerwerki. Były też  lampiony i zimne ognie, czyli wszystko co daje blask.
W minionym roku orkiestra zebrała 42 877 958,06 zł! Czy w tym roku padnie kolejny rekord? Wszystkie informacje na temat WOŚP znaleźć można na stronie: http://www.wosp.org.pl/

***
120 000 wolontariuszy zbiera pieniądze w Polsce. Ale orkiestra ma jeszcze ponad 40 sztabów zagranicznych w takich krajach jak Afganistan, Szetlandy Południowe, Arabia Saudyjska, USA czy Anglia. W ramach swojej działalności każdego dnia Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje około 13 urządzeń różnym instytucjom w całej Polsce. Przeciętnie ze sprzętu WOŚP korzysta około 1 mln dzieci rocznie. Na okoliczność wad słuchu bada 98% populacji noworodków. Fundacja wydała blisko 110 milionów dolarów na zakup sprzętu medycznego pracującego w szpitalach w całej Polsce. Tylko w ostatnich dwóch latach kupiła 80 najnowocześniejszych aparatów tworząc tym samym w całym kraju 80 punktów diagnostyki onkologicznej dzieci. Otworzyła 6 najnowocześniejszych pracowni tomograficznych m.in. we Wrocławiu.