rozmiar czcionki: A | A | A

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego

17.02.2014 14:18

16 złotych oraz 2 srebrne odznaki honorowe otrzymali dziś wybitni Dolnoślązacy, którzy swoją postawą i działaniami zmieniają nasz region. W uroczystości na zaproszenie Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbary Zdrojewskiej, udział wzięli wicemarszałek Radosław Mołoń oraz członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz.

Wśród odznaczonych dziś osób znaleźli się przedstawiciele świata kultury, nauki i sportu. Wyróżniony został także Polski Klub Ekologiczny, okręg dolnośląski, który od ponad 30 lat działa na rzecz budowania świadomości ekologicznej. Jednym z ostatnich sukcesów organizacji było uzyskanie w Brukseli krajowego oznaczenia geograficznego „Miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich”.


Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” są wyrazem szczególnego wyróżnienia za zasługi dla rozwoju oraz promowania Województwa Dolnośląskiego w kraju i na świecie. Odznaki mają na celu wyróżnienie i docenienie ludzi i organizacji z różnych środowisk lokalnych działających na terenie Dolnego Śląska.