rozmiar czcionki: A | A | A

Uczę się bezpiecznie żyć - finał

16.05.2018 15:47

Finał Dolnośląskiego Konkurs Bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” zakończył zmagania przedszkolaków i uczniów z całego regionu. Po raz kolejny walczyli o miano najlepszych rozwiązując praktyczne problemy i zadania konkursowe dotyczące bezpieczeństwa środowiskowego: społecznego, gospodarczego i przyrodniczego. Równocześnie zdobywali wiedzę, jak umiejętnie i skutecznie udzielić pomocy w sytuacjach zagrożeń w życiu codziennym. W czasie trwania konkursu kształtowali również swą wrażliwość na środowisko.

W Finałowej gali wziął udział marszałek Cezary Przybylski.
 - Konkurs obejmuje obszar całego województwa, ale tażke od strony czeskiej i niemieckiej Euroregion Neisse-Nisa-Nysa. Brali w nim udział najmłodsi Dolnoślązacy, czyli przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. W sumie do konkursu zgłosiło się kilkaset drużyn. Dziś była okazja do wręczenia najlepszym nagród, dyplomów i medali oraz tytułu „Mistrz Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa 2017” – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Tematyka Konkursu dotyczyła m.in edukacji ekologicznej, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, bezpieczeństwa na koli czy turystyki i rekreacji.
 Uroczysta gala odbyła się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.