rozmiar czcionki: A | A | A

Renowacja Zakaczawia w Legnicy

09.03.2018 11:04

Pięć budynków mieszkalnych na legnickim Zakaczawiu zostanie wyremontowanych dzięki dofinansowaniu ze strony samorządu województwa. W piątek 9 marca marszałek Cezary Przybylski podpisał umowę w sprawie przekazania blisko 2,3 mln zł na ten cel.

Gruntowny remont przejdą części wspólne kamienic znajdujących się przy ul. Kościelnej 2 oraz Kamiennej nr 2a, 4,5,6 w Legnicy. W ramach prac zaplanowano m.in. osuszanie murów, wykonanie nowej elewacji, wymianę schodów, wyremontowanie klatek schodowych, wymianę instalacji i dostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowane zostanie również przestrzeń przed kamienicami.  

Głównym celem inwestycji jest poprawa jakości przestrzeni publicznej mieszkańców, przeciwdziałanie marginalizacji i wzmocnienie struktur społeczno-gospodarczych w tej części miasta.

Prace na Zakaczawiu już trwają i mają zakończyć się w październiku tego roku. Koszt całej inwestycji to prawie 4,2 mln zł. Blisko 2,3 mln zł z tej kwoty pokryje dofinansowanie przekazane przez marszałka województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.