rozmiar czcionki: A | A | A

Politechnika i samorząd współpracują przy tworzeniu portalu kolejowego

12.03.2010 14:56

Przedstawiciele Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Politechniki Wrocławskiej podpisali w piątek 12 marca 2010 r. umowę na wykonanie oprogramowania służącego do prezentacji rozkładów jazdy pociągów w Internecie.

Uczelnię reprezentował prof. dr hab. inż. Tomasz Nowakowski, Dyrektor Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. Ze strony Samorządu umowę sygnowali: Zbigniew Szczygieł, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, i Agnieszka Zakęś, Dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWD.


Oprogramowanie do prezentacji rozkładów jazdy, wykonane przez pracowników Politechniki Wrocławskiej, jest wykorzystywane w kolejowym portalu Samorządu Województwa Dolnośląskiego www.koleje.dolnyslask.pl. Pozwala ono nie tylko na wyświetlenie tablic z godzinami odjazdów pociągów z konkretnego przystanku, ale także pokazuje godziny odjazdów dla danego pociągu. Zmiany w rozkładzie jazdy mogą być nanoszone na bieżąco. Uczelnia zapewnia też aktualizację i serwis oprogramowania.

Wraz z rozwojem systemu będzie on wzbogacany o nowe funkcjonalności. Podpisana umowa jest efektem porozumienia o strategicznej współpracy zawartego w ubiegłym roku między Politechniką Wrocławską a Samorządem Województwa Dolnośląskiego. Dzięki temu władze województwa mogą korzystać z potencjału naukowego i znakomitych fachowców przy realizacji zadań samorządu.