rozmiar czcionki: A | A | A

Podsumowanie projektu "Razem w pełni sprawni 2018"

21.12.2018 09:05

Zarząd województwa dolnośląskiego finansuje zadania, które mają na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami. W tym roku przeznaczył na ten cel w sumie 160 tys. zł. W poniedziałek 17 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt "Razem z pełni sprawni 2018", który był realizowany przez Fundację Promyk Słońca. Poza Promykiem Słońca projekty realizowały także Fundacje: TPSW, Autika i Pączkowe Drzewo.

- Inicjatywy zwiększające świadomość, że jesteśmy jednym społeczeństwem oraz ułatwiające tym samym realizację i rozwój osobom z niepełnosprawnościami są niezwykle istotne. Nie możemy nie czerpać z potencjału i umiejętności mieszkańców z powodu ich niepełnosprawności, dlatego tak cenne są działania podejmowane przez dolnośląskie organizacje pozarządowe, które przyczyniają się do aktywizacji ludzi borykających się z przeróżnymi dysfunkcjami - mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska.


- Tegoroczny projekt “Razem w pełni sprawni” składał się z trzech modułów: szkolenia dla nauczycieli, warsztatów w szkołach przeprowadzonych przez osoby z niepełnosprawnościami oraz konkursu filmowego. W tej edycji uczestniczyło 17 dolnośląskich szkół. Korzystając z zaproszenia wraz Magdaleną Orłoś, która kilkanaście lat temu straciła wzrok miałem okazję uczestniczyć w kilku fantastycznych spotkaniach z uczniami dolnośląskich placówek. Jestem przekonany, że przekazane przez nas informacje i entuzjazm zaowocują w przyszłości - podsumowuje Paweł Parus, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych marszałka Cezarego Przybylskiego.


W poniedziałkowej gali uczestniczyły delegacje wszystkich szkół biorących udział w projekcie. Wzorem "Oscarów" przyznano wyróżnienia w różnych kategoriach. Klasyfikację na najlepszy film wygrała Szkoła Podstawowa w Sadkowie za etiudę "Skazani na wolności". Statuetki wręczali Anna Grabowska, dyrektor generalny Fundacji Promyk Słońca i Paweł Parus. Gala zakończyła się poczęstunkiem dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Była to także okazja do rozmów i wymiany spostrzeżeń dotyczących obejrzanych filmów.


Szkoły uczestniczące w projekcie “Razem w pełni sprawni 2018”:

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Oławie
Szkoła Podstawowa nr 17 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 17 Wrocław
Publiczna Szkoła Podstawowa Fundacji "Świat Dzieci i Dorosłych" w Goszczynie
Szkoła Podstawowa Kazimierza Górskiego w Drzemlikowicach
Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długołęce
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji "Promyk Słońca" we Wrocławiu
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy
SP nr 3 im. KEN w Dzierżoniowie
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim
Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 p.p. 7 Dywizji II Armii Wojska Polskiego w Ruszowie
Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi im. I Armii Wojska we Wrocławiu
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyńcu Małym
Szkoła Podstawowa w Sadkowie
Zespół Szkół Salezjańskich we Wrocławiu
Zdjęcia: Sylwia Waczko