rozmiar czcionki: A | A | A

Ogólnopolski Kongres Młodzieżowych Rad i Sejmików we Wrocławiu

08.06.2018 14:14

Najważniejsze w tym roku wydarzenie w świecie polityki młodzieżowej, na którym po raz pierwszy spotkają się młodzi radni reprezentujący wszystkie szczeble polskiej samorządności odbyło się w Hali Stulecia. Z młodymi ludźmi spotkał się członek zarządu Jerzy Michalak.

W ramach Kongresu spotkali się młodzi działacze i aktywiści, którzy odmieniają oblicza swoich gmin, miast i regionów, oddolnie tworząc kształt polskiej polityki młodzieżowej. Pracowali nad konkretnymi rozwiązaniami najważniejszych problemów, z którymi muszą zmierzyć się młodzieżowi radni z całej Polski. Dzielili się doświadczeniami, skutecznymi sposobami na organizację pracy młodzieżowych organizacji. Inspirowali się również do dalszego działania biorąc udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach. 

- Młodzi ludzie rozmawiali także o wpływie młodzieżowych rad i sejmików na rozwój regionów Polski oraz  młodzieżowej polityce zagranicznej.  Ogólnopolski Kongres Młodzieżowych Rad i Sejmików jest organizowany przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego i Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia przy wsparciu Stowarzyszenia Semper Avanti w ramach polityki młodzieżowej prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wyjaśnia członek  zarządu Jerzy Michalak.