rozmiar czcionki: A | A | A

O sporcie w Legnicy

24.01.2011 21:33

Ok. 600 zawodników z 60 krajów. Prasa, radio i telewizja z całego świata. A wszystko za sprawą osiągnięć sportowych polskich łuczników. Dzięki nim Międzynarodowa Federacja FITA powierzyła Polsce misję przygotowania Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie w 2011 roku. Tą prestiżową imprezę zorganizuje jeden z większych i najszybciej rozwijających się klubów łuczniczych w naszym kraju - Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży "Strzelec" w Legnicy.

Impreza oprócz promocji Legnicy będzie dla niej potężnym wyzwaniem organizacyjnym. Zaplecze sportowe, treningowe i pobytowe dla jej uczestników musi być zorganizowane na najwyższym poziomie. Dziś o stanie przygotowań do Mistrzostw rozmawiał z prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim wicemarszałek Radosław Mołoń.

Wicemarszałek i prezydent miasta omówili także przyszłość Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy oraz Akademii Rycerskiej, męskiej szkoły średniej w Legnicy, która istniała od 1730 do 1945 roku. Obecnie gmach Akademii jest jednym z najwspanialszych zabytków w Polsce.

Popołudniu wicemarszałek spotkał się ze starostą legnickim Jarosławem Humennym i wicestarostą Lilią Walasek. W spotkaniu uczestniczył także radny Michał Huzarski. W siedzibie starostwa rozmawiali o środkach finansowych na remont elewacji Domu Opieki Społecznej w Legnickim Polu. Otóż znaczna część obiektów DPS to budynki zabytkowe. Spotkanie zakończyło omówienie kwestii związanych budową wielofunkcyjnych boisk sportowych w ramach programu ‘Moje Boisko-Orlik 2012” w Legnicy.