rozmiar czcionki: A | A | A

Nagroda Kulturalna Śląska – Bückeburg 2013.

08.04.2013 12:15

8 kwietnia 2013 roku w Przedstawicielstwie Kraju Związkowego Dolna Saksonia w Berlinie odbyło się posiedzenie polsko – niemieckiego jury Nagrody Kulturalnej Śląska, w którym uczestniczył wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń.

Nagroda Kulturalna Śląska jest wspólnym przedsięwzięciem dolnośląsko - dolnosaksońskim organizowanym od 1993 roku. Poprzez przyznawanie tej nagrody Rząd Dolnej Saksonii i Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspierają i pielęgnują i rozwój śląskiego dziedzictwa kulturowego.

Rokrocznie jury Nagrody przyznaje dwie nagrody indywidualne za dotychczasowe osiągnięcia zawodowe oraz nagrodę specjalną dla instytucji, stowarzyszenia, fundacji za działania na polu wzajemnego poznania się i zrozumienia pomiędzy Polską i Niemcami.

Laureatami Nagrody Kulturalnej Śląska 2013 roku zostali:  historyk Andrzej Niedzielenko, dyrektor Muzeum Miedzi w Legnicy oraz harfistka Helga Storck  (Akademia Muzyczna w Katowicach).  Nagrodę specjalną przyznano Oficynie Wydawniczej ATUT z Wrocławia. Uroczystość wręczenia tegorocznych nagród odbędzie się w dniu 14 września w Bückeburgu (Dolna Saksonia).