rozmiar czcionki: A | A | A

Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej Bio-Fach 2011

16.02.2011 15:39

Urząd marszałkowski we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zorganizował stoisko promocyjne z ofertą polskich produktów ekologicznych na Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej Bio-Fach. Targi odbyły się w dniach 16-19 lutego 2011 roku w Norymberdze. Uczestniczył w nich członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

W organizacji i urządzeniu stoiska naszego województwa uczestniczyły dolnośląskie podmioty gospodarcze mające duże znaczenie w produkcji i dystrybucji  żywności ekologicznej, a także rolnicy prowadzący produkcję rolniczą metodami ekologicznymi:
1.    AGRO & EKOPLAN Gustaw Brzyszcz ze Smolnika  koło Jeleniej Góry - produkty: zboża, „wołowina sudecka”
2.    PPHU Eko-Ar Mirosław Lech z Jarkowa koło Kudowy - produkty: szeroka gama  przetwór  z aronii
3.    "Runoland" Spółka jawna B. Leśniewski i wspólnicy z Góry - produkty: przetwory owocowo-warzywne, przetwory z runa leśnego oraz susze.

Udział w targach to  znakomita okazja promocji Dolnego Śląska i prezentacji oferty produktów ekologicznych naszego regionu. Ponadto podczas ich trwania odbył się także kongres naukowy o tematyce ekologicznej oraz konferencja związana z tematyką Wspólnej Polityki Rolnej UE.             

***
Targi Bio-Fach są największą ekologiczną imprezą targową na świecie. Warunkiem uczestnictwa w targach jest spełnienie wymogów formalnych tj.  posiadanie certyfikatu zgodności wydanego przez Jednostkę Certyfikującą dla produktów spożywczych oraz wykazu składników wystawianych produktów innych niż spożywcze np. kosmetyków.

Więcej informacji na temat targów znaleźć można na stronie: http://www.biofach.de/de/default.ashx