rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

08.01.2020 13:46

Już w najbliższą niedzielę po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy na całym świecie będą zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak co roku akcję Jurka Owsiaka wspierać będzie marszałek Cezary Przybylski.

Tym razem marszałek przekazał na licytację:


•    Voucher na naukę jazdy na nartach biegowych wraz z zestawem turystycznym z logo Dolnego Śląska. Zwycięzca aukcji otrzyma voucher dla dwóch osób na naukę jazdy na nartach biegowych w jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych ośrodków tego typu w Polsce – na Polanie Jakuszyckiej. Voucher obejmuje 4-godz. szkolenia jazdy na biegówkach pod okiem instruktora oraz wypożyczenie odpowiedniego sprzętu narciarskiego dla dwóch osób. Aukcja TUTAJ


•    Atlas zawierający reprodukcje XVIII - wiecznych map „Mapy Śląska i Księstw Śląskich oraz Łużyc i Hrabstwa Kłodzkiego z XVIII w. Reprodukcje map z oficyny Homanna”. To nieoceniona skarbnica źródłowa dla współczesnego historyka i filologa. Oryginalna toponimia map atlasu znacznie różni się od współczesnej nam polskiej. Mapy w sferze topograficznej zawierają oprócz dróg i mostów także dodatkowe informacje, dziś można by powiedzieć - turystyczne, dotyczące zamków, pałaców czy klasztorów.  Wydawnictwo to także kopalnia wiedzy o ówczesnym życiu gospodarczym. Atlas zawiera 22 mapy o wymiarach 75×60 cm. Oprawa wykonana jest ze skóry i płótna. Aukcja TUTAJW tym roku pieniądze zbierać będzie blisko 120 tysięcy wolontariuszy, a przekazane datki rozliczane zostaną w 1700 sztabach rozsianych po całym świecie. Do tej pory w 27 Finałach WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld złotych.