rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejami Dolnośląskimi na Zamek Książ i na Dolnośląski Festiwal Tajemnic.

01.08.2018 14:49

Koleje Dolnośląskie oraz Zamek Książ w Wałbrzychu podpisały dziś porozumienie, które ułatwi życie turystom odwiedzającym Dolny Śląsk.

- Nasz region tego lata przeżywa prawdziwe turystyczne oblężenie. Jak donoszą lokalne media, już ostatnia zima była rekordowa jeśli chodzi o liczbę turystów w Karkonoszach. Teraz, w okresie letnich miesięcy, turystów i osób spędzających u nas wakacje jest tak wiele, że trudno znaleźć wolne miejsca noclegowe. Wszyscy goście bardzo nas cieszą. Dlatego myślimy o kolejnych atrakcjach i udogodnieniach dla nich – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Tym razem Koleje Dolnośląskie, spółka samorządu województwa, przygotowały ofertę dotyczącą cen biletów za przejazd pociągami KD na linii Wrocław - Wałbrzych Szczawienko.

- Turyści odwiedzający Zamek Książ będą mogli kupić bilety na to połączenie, obsługiwane przez pociągi KD, z 30 procentową zniżką. To jednak nie wszystko. Na zaplanowany przez organizatorów na przyszły weekend 11 lipca Dolnośląski Festiwal Tajemnic przy zakupie biletu podróżni otrzymają zniżkę aż 50 procent – komentuje Jerzy Michalak, członek zarządu.

A największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic na Zamku Książ rozpocznie się w sobotę 11 sierpnia już o godz. 9.00. Będzie to 6. Edycja Festiwalu, który odbywa się pod patronatem marszałka województwa Cezarego Przybylskiego. W programie wykłady, bitwy, rekonstrukcje, warsztaty, zwiedzanie zamku Książ i okolic, pokaz mody historycznej. Festiwal odbędzie się pod hasłem „Sto tajemnic na stulecie” i połączy tematykę z kilku epok. Wśród tematów m.in. tajemnice Gór Sowich, zaginione kolekcje, spotkania z właścicielami zamków i pałaców, Legiony Polskie, największe zbrodnie w historii Dolnego Śląska, Enigma, prawo eksploracyjne, sensacyjne doniesienia z Lubiąża, a także premiery nowych książek.

Jednym z głównych motywów tegorocznej edycji Festiwalu Tajemnic będą wydarzenia, jakie towarzyszyły odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości, powstanie Legionów Polskich oraz walka Polaków o niepodległą Ojczyznę. Podobnie, jak w latach ubiegłych, również w tym roku każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów i wystaw. Więcej informacji na temat festiwalu tajemnic znajdziemy na stronie internetowej: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic