rozmiar czcionki: A | A | A

Delegacja samorządu Województwa Dolnośląskiego na Open Days 2010

07.10.2010 16:21

W dniach 5-7 października przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego wzięli udział w 8. Europejskim Tygodniu Regionów i Miast „Open Days” w Brukseli.

Delegacja, z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Markiem Łapińskim na czele, spotkała się z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem. Delegacja złożyła też wizytę w Kwaterze Głównej NATO. Przedstawicieli dolnośląskiego samorządu przyjął Zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy NATO, Michał Miarka.

Open Days to unijne wydarzenie poświęcone regionom i miastom europejskim, organizowane cyklicznie w Brukseli przez Komitet Regionów UE, Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej, przedstawicielstwa regionów i miast, organizacje pozarządowe i innych partnerów. W tegorocznej edycji głównym tematem Open Days była polityka spójności po roku 2013 ze szczególnym akcentem na konkurencyjność w zakresie innowacji i rozwoju ekologicznej gospodarki, współpracę terytorialną i międzyregionalną (m.in. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej) oraz integrację polityk na poziomie lokalnym. „Dni Otwarte” to szereg konferencji, warsztatów, spotkań i lokalnych imprez w całej Europie.