rozmiar czcionki: A | A | A

Action otwiera centrum dystrybucyjne na Dolnym Śląsku

06.11.2019 18:55

Swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne otworzyła dziś w miejscowości Osła w gminie Gromadka sieć dyskontów niespożywczych Action. To 8. tego typu obiekt firmy w Europie. W oficjalnej prezentacji centrum uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Action Distribution Center powstał na terenach przyległych do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To wyjątkowo dogodna lokalizacja, oferująca dobrą infrastrukturę i umożliwiająca sprawną obsługę dostaw zarówno do sklepów w Polsce, jak i w Niemczech.


W centrum dystrybucyjnym znajduje się hala magazynowa, część socjalno-biurowa oraz budynki pomocnicze. Inwestycja będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet i pomoże zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski i wschodnich Niemiec.


- Centrum docelowo utworzy ponad 400 nowych miejsc pracy dla mieszkańców naszego regionu. Duży potencjał biznesowy Dolnego Śląska przyciąga do nas kolejnych przedsiębiorców. Jest to korzystne dla wszystkich stron tej współpracy: dla firm, samorządu i mieszkańców – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych Action jest obecna na polskim rynku od października 2017 roku. W ciągu dwóch lat otworzyła tu 43 sklepy oraz biuro w Katowicach. Łącznie zatrudnia obecnie ponad 650 pracowników. Swoim klientom Action oferuje przeszło 6000 artykułów.