rozmiar czcionki: A | A | A

Przedsiębiorcy a obowiązek rejestracji działalności przechowalniczej w zakresie akt...

Dodano: 14-11-2018

W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami przedsiębiorców co do konieczności dokonania wpisu do rejestru Marszałka do końca br. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego informuje, że obowiązek ten na podstawie art. 51a ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r. poz. 217 z późn. zm.), spoczywa na podmiotach prowadzących działalność gospodarczą wyłącznie w zakresie przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej pracodawców, a...

[więcej]

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Dodano: 14-11-2018

Biel i czerwień dominowały w niedzielę na ulicach Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. 11 listopada niezwykle uroczyście świętowano 100 lat niepodległości Polski. W uroczystościach zorganizowanych na placu przed Narodowym Forum Muzyki wziął udział Marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Dodano: 14-11-2018

W środę 14 listopada wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w Święcie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, organizowanego przez Rektora i Senat uczelni. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród specjalnych Rektora i nagród za całokształt działalności oraz nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Wolfgangowi Kellerowi.

[więcej]

Dolny Śląsk współpracuje z prowincją Thai Ngyen

Dodano: 31-10-2018

Nawiązanie współpracy gospodarczej z prowincją Thai Ngyen było głównym tematem dzisiejszego spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z delegacją wietnamską. Delegacji przewodniczyl wiceprzewodniczący Komitetu Ludowego prowincji Thai Ngyen, zaś w jej skład weszli przedstawiciele władz regionalnych i instytucji otoczenia biznesu.

[więcej]

Kolejna unijna dotacja na nowoczesne drogi w Legnicy

Dodano: 30-10-2018

Legnicka inwestycja - przebudowa ul. Wrocławskiej od placu Sybiraków do skrzyżowania z ul. Nadbrzeżną otrzymała kolejne dofinansowanie unijne - ponad 2 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali w legnickim Ratuszu prezydent Tadeusz Krzakowski i marszałek województwa Cezary Przybylski.

[więcej]

Posiedzenie komisji XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych

Dodano: 23-10-2018

W poniedziałek 22 października wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w posiedzeniu komisji XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

[więcej]

Ponadregionalna strategia rozwoju dla obszaru Sudetów

Dodano: 19-10-2018

Wypracowanie wspólnego stanowiska, a następnie współpraca przy tworzeniu koncepcji zrównoważonego rozwoju polsko-czesko-niemieckiego obszaru powiązań – Sudety 2030 to tematy czwartkowego spotkania na Zamku Książ. Na zaproszenie Romana Szełemeja prezydenta Wałbrzycha wziął w nim udział marszałek Cezary Przybylski, a także przedstawiciele zarządów krajów czeskich: Kralovohradeckiego, Olomunieckiego, Pardubickeigo, Libereckiego oraz samorządowców, przedstawicieli euroregionów i EUWT...

[więcej]