rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe, bezpłatne autobusy na ulicach Bolesławca

Dodano: 22-06-2018

13 nowych, niskopodłogowych autobusów już od jutra będzie woziło pasażerów po ulicach Bolesławca. Pojazdy zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa, który dołożył na ten cel blisko 9 mln zł. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla Bolesławian – od jutra komunikacja publiczna w Bolesławcu będzie całkowicie bezpłatna.

[więcej]

Otwarcie trzeciego "Dolnośląskiego Delfinka"

Dodano: 22-06-2018

Po Strzegomiu i Chocianowie nadszedł czas na Głuszycę. W środę odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej przyszkolnej pływalni w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

[więcej]

Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT NOVUM Z O.O

Dodano: 22-06-2018

W czwartek, 21 czerwca, w Kamiennej Górze odbyło się Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT NOVUM Z O.O. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności EUWT w ubiegłym roku, udzielono absolutorium za rok 2017 oraz przyjęto plan działania ugrupowania na rok bieżący, a także decydowano o zapewnieniu funduszy na wkłady własne do projektów.

[więcej]

Tydzień z siatkówką

Dodano: 21-06-2018

W wałbrzyskiej hali Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój odbyła się Siatkarska Liga Narodów Kobiet. Wicemarszałek Iwona Krawczyk dopingowała polskiej reprezentacji podczas trzydniowych spotkań.

[więcej]

Możliwości współpracy branży medialnej z Dolnego Śląska i Brandenburgii

Dodano: 21-06-2018

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Energii Brandenburgii Hendrik Fischer wziął udział w Innovation Forum Media, które odbyło się w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane było we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Nowy aparat do radioterapii w DCO

Dodano: 20-06-2018

Nowy aparat do radioterapii oficjalnie uruchomiono dziś w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym. Halcyon to najnowszy dostępny na rynku medycznym akcelerator. Dolnośląskie Centrum Onkologiczne jest drugim ośrodkiem w Polsce, który zakupił tak zaawansowany technicznie sprzęt do radioterapii.

[więcej]

Nowy Delfinek w Chocianowie

Dodano: 19-06-2018

W Chocianowie odbyła się dziś uroczystość otwarcia nowego „Delfinka”. To kolejna już kryta pływalnia wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

[więcej]