rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe przedszkole i remont szkoły w Jeżowie Sudeckim

Dodano: 30-03-2017

Już w przyszłym roku dzieci i uczniowie z gminy Jeżów Sudecki będą chodzić do nowego przedszkola i rozbudowanej szkoły podstawowej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych, a umowy na przekazanie pieniędzy oficjalnie podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i wójt Edward Dudek.

[więcej]

Gala konkursu Eko Moda

Dodano: 30-03-2017

W auli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu odbyła się wczoraj gala konkursu "Eko Moda". Był on skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną będących uczniami Gimnazjów Specjalnych oraz Szkół Przysposabiających do Pracy z terenu Dolnego Śląska. Na finałowej gali pojawili się reprezentujący urząd marszałkowski: Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych i Paweł Rańda, dyrektor Wydziału Sportu,...

[więcej]

Koleje Dolnośląskie dowiozą kibiców na mecze Śląska Wrocław

Dodano: 29-03-2017

Koleje Dolnośląskie zostały nowym partnerem Śląska Wrocław. Największy przewoźnik regionalny umożliwi kibicom tańszą podróż na mecze piłkarskie rozgrywane w stolicy województwa.

[więcej]

Młodzi, honorowi ambasadorowie Dolnego Śląska wybrani

Dodano: 29-03-2017

Dolny Śląsk wzbogacił się o nowych ambasadorów w świecie. Symbolicznie zostało nimi ośmiu finalistów konkursu fotograficznego „Młody Ambasador Dolnego Śląska”, który był organizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Uroczyste uhonorowanie laureatów odbyło się w środę 29 marca w sali plenarnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Zbliża się III Dolnośląski Kongres Samorządowy we Wrocławiu

Dodano: 29-03-2017

Już 12 kwietnia 2017 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbędzie się III Dolnośląski Kongres Samorządowy "Samorząd. Reforma czy likwidacja?", którego gospodarzem będzie Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Trwa Europejski Kongres Samorządów w Krakowie

Dodano: 28-03-2017

Krakowie, trwają obrady III Europejskiego Kongresu Samorządów – jednej z największych konferencji międzynarodowych w Europie, poświęconej zagadnieniom polityki regionalnej, współpracy samorządów z władzą centralną i przedstawicielami nauki oraz biznesu. W obradach kongresu udział bierze Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Blisko 70 mln zł na zabytki i instytucje kultury

Dodano: 27-03-2017

29 projektów otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację zabytków i rozwój instytucji kultury. Dziś Zarząd Województwa Dolnośląskiego zatwierdził wyniki konkursów w ramach działania „Dziedzictwo kulturowe”. W konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim udział wziął marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Ewa Mańkowska, wicemarszałek Iwona Krawczyk oraz Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa.

[więcej]