rozmiar czcionki: A | A | A

Członek Zarządu Województwa Tymoteusz Myrda

lat 43, urodzony w Żarach, samorządowiec.


Radny wojewódzki dwóch kadencji, radca prawny z wykształceniem ekonomicznym i tytułem MBA. Studiował na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Prawa Bankowego oraz Prawa Inwestycyjnego. Aplikację radcowską zdobył w 2012 roku.


W latach 2002-2006 pełnił funkcję Rzecznika Prasowego Prezydenta w Urzędzie Miejskim w Lubinie. W latach 2006-2010 był radnym Powiatu Lubińskiego. Od 2007 roku pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji jako Prokurent. W latach 2010-2013 pełnił funkcję sekretarza w Starostwie Powiatowym w Lubinie. Od lipca 2013 roku radca prawny.


31 marca 2016 roku został wybrany na stanowisko Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych ponownie zdobył mandat Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i został wybrany na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Członek Zarządu Województwa Michał Bobowiec

Urodził się we Wrocławiu w 1971 roku. Żonaty, ojciec trójki dzieci. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Ekonomista z wieloletnim doświadczeniem. Samorządowiec, menedżer spółek prawa handlowego. Zasiadał między innymi w zarządzie spółki Stadion Wrocław. Był także prezesem piłkarskiego Śląska Wrocław.

Od ośmiu lat pełni funkcję radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, pracował w Komisji Budżetu i Finansów oraz przewodniczył Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu. Wybrany na kolejną kadencję z listy Bezpartyjnych Samorządowców.