rozmiar czcionki: A | A | A

W Strzegomiu działa już pierwsza kryta pływalnia wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”

Od 16 marca 2018 r. w Strzegomiu działa pierwsza kryta pływalnia wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

Budowa pływalni , której koszt wyniósł ogółem 8 089 008,12 zł została dofinansowana ze środków Województwa Dolnośląskiego w wysokości 1250000 zł oraz środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  w wysokości 1300000 zł.
Pływalnia wyposażona jest w nieckę ze stali nierdzewnej o wymiarach 8,50 x 16,67 m z czterema torami pływackimi o głębokości od 0,9 do 1,35 m. Oprócz zaplecza szatniowo-sanitarnego pływalnia dysponuje też zespołem odnowy biologicznej składającym się z wanny jacuzzi, sauny parowej, sauny suchej i sauny infrared. Budynek pływalni połączony jest łącznikiem z budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2.
Pływalnia otwarta jest codziennie w godz. 9.00-22.00. W dni powszednie, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 z pływalni korzystają wyłącznie dzieci i młodzież szkolna z terenu Gminy Strzegom , a w pozostałych godzinach udostępniona jest mieszkańcom gminy. Poza godzinami pracy szkół na pływalni odbywają się dodatkowe odpłatne zajęcia nauki pływania dla dzieci prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, a dla dorosłych organizowane są zajęcia z aqua-aerobicu.

W czerwcu planowane jest otwarcie kolejnych pływalni w Chocianowie i Głuszycy.


Uchwała Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznająca pomoc finansową 4 dolnośląskim gminom na realizację II etapu programu "Dolnośląski Delfinek"

W dniu 28 września br. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę przyznająca pomoc finansową w formie dotacji celowej 4 dolnośląskim jednostkom samorządu terytorialnego, które w latach 2017 – 2018 wybudują na swoim terenie przyszkolne kryte pływalnie w ramach II etapu programu „Dolnośląski Delfinek”.

Są to:
Gmina Kąty Wrocławskie
Miasto Jelenia Góra
Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno Zdrój
Gmina Żmigród

Gminy te otrzymają dotację z budżetu WD w wysokości po 1 250 000 zł.

Uchwała Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Nowe przyszkolne kryte pływalnie powstaną w następujących miejscach:

Kryta pływalnia w Kątach Wrocławskich powstaje przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. 1 Maja 59, w której uczy się 480 dzieci. Z pływalni korzystać będą też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i innych szkół zlokalizowanych na terenie gminy, a także mieszkańcy pobliskiej gminy Mietków.

Kryta pływalnia w Jeleniej Górze powstanie przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka 31, do której uczęszcza 586 uczniów.  Z planowanej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 10 korzystać będą także uczniowie ze szkół zlokalizowanych w jej okolicy – Szkoły Podstawowej nr 2, 3, 13, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Kruszwickiej a także ze szkół podstawowych z okolicznych gmin – Podgórzyna, Mysłakowic i Kowar.
Po zakończeniu zajęć lekcyjnych w SP nr 10 pływalnia będzie udostępniona społeczności lokalnej – dla dzieci i młodzieży w celu nauki pływania w formie zajęć lekcyjnych, na zorganizowane zajęcia sportowe dziecięcych sekcji pływackich, czy grup niepełnosprawnych korzystających z rehabilitacji wodnej oraz dla dzieci i młodzieży ze  Środowiskowego Centrum Socjoterapii.

Kryta Pływalnia w Szczawnie Zdroju wybudowana zostanie w kompleksie oświatowo-sportowo-rekreacyjnym przy ul. Słonecznej 1A w Szczawnie Zdroju. Będzie to trzeci etap budowy tego kompleksu. W I i II etapie budowy powstały hala sportowa wykorzystywana obecnie głównie do zajęć wychowania fizycznego uczniów z 3 szczawieńskich szkół, oraz boisko lekkoatletyczne w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu.” Kryta pływalnia będzie połączona z halą sportową łącznikiem, a po wybudowaniu nowego obiektu zespołu szkolno-przedszkolnego obejmującego Miejską Szkołę Podstawową i Przedszkole Miejskie także z tymi budynkami.
Z pływalni korzystać będą uczniowie trzech szczawieńskich szkół (podstawowej, gimnazjalnej i średniej) – łącznie ok. 600 osób oraz z Przedszkola  Miejskiego – 120 osób.

Kryta pływalnia w Żmigrodzie powstanie na terenie Zespołu Szkół Dwujęzycznych w  Żmigrodzie przy ul. Sienkiewicza 6, w którym obecnie uczy się 390 uczniów. Przy Zespole Szkół znajduje się pełnowymiarowa hala sportowa, boisko lekkoatletyczne wybudowane w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” oraz kompleks sportowy Orlik.II edycja Programu Dolnośląski Delfinek na lata 2017-2018

W dniu 9 maja br. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o uruchomieniu II edycji Programu Budowy Małych Przyszkolnych Krytych Pływalni „Dolnośląski Delfinek” na lata 2017 – 2018.
W związku z tym jednostki samorządu terytorialnego województwa dolnośląskiego zainteresowane przystąpieniem do Programu mogą od dzisiaj składać wnioski o dofinansowanie budowy krytych pływalni zgodnych z  założeniami programu.
Wnioski należy składać w sekretariacie Departamentu Rozwoju Regionalnego Województwa Urzędu Marszałkowskiego, ul. Walońska 3-5 (pok. 411), 50-413 Wrocław.
Termin składania wniosków: 31 maja 2017 r.

Osoba odpowiedzialna za realizacje Programu ze strony Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki: Jerzy Pasieka, tel. 71 770 4104, email: jerzy.pasieka@dolnyslask.pl

Założenia II edycji programu

Wzór wniosku o dofinansowanie

Analiza funkcjonalno - użytkowa małych przyszkolnych krytych pływalni

Trzy gminy rozpoczęły już budowę małych przyszkolnych pływalni "Dolnoślaski Delfinek"

Trzy gminy spośród pięciu realizujących program budowy małych przyszkolnych krytych pływalni „Dolnośląski Delfinek” – Chocianów , Góra i Strzegom wyłoniły już wykonawców robót budowlanych i podpisały z nimi umowy na budowę w tych miejscowościach krytych pływalni.

Pływalnię w Chocianowie   zbuduje firma MTM Budownictwo Sp. z o.o.  z Tarnowa (wartość umowy: 6  447 180 zł.

Pływalnię w Górze  zbuduje firma SWIMMINGPOOLS-BASENY Aftanas Grażyna z Bielawy (wartość umowy 4 784 000 zł),

a pływalnię w Strzegomiu Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o. (wartość umowy 7 900 000 zł).

Gmina Głuszyca ogłosi w najbliższych dniach II przetarg na budowę pływalni w Głuszycy.

Gmina Twardogóra wyłoniła w drodze konkursu wykonawcę projektu, który zostanie wykonany do końca listopada br. Pod koniec listopada br. zostanie ogłoszony przetarg na budowę pływalni w Twardogórze.

Poniżej wizualizacje pływalni w Twardogórze, Chocianowie, Głuszycy, Strzegomiu i Górze.

 

Wizualizacja krytej pływalni w Twardogórze
Wizualizacja krytej pływalni w Chocianowie
Wizualizacja krytej pływalni w Głuszycy
Wizualizacja krytej pływalni w w Strzegomiu
Wizualizacja krytej pływalni w Górze

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował, gdzie powstaną dolnośląskie delfinki

W dniu 30 listopada br. Zarząd Województwa Dolnośląskiego dokonał wyboru 5 jednostek samorządu terytorialnego, które w latach 2016-2017 wybudują małe przyszkolne kryte pływalnie w ramach pilotażowego programu „Dolnośląski Delfinek.

Są to:

Gmina Chocianów
Gmina Głuszyca
Gmina Góra
Powiat Lwówecki
Gmina Strzegom

Pływalnie powstaną w następujących miejscach:
Chocianów – przy Szkole Podstawowej, ul. Wesoła 16
Głuszyca  - przy Szkole Podstawowej nr 3, ul. Kolejowa 8
Góra – przy Gimnazjum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Szkolna 2
Lwówek Śląski – przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, ul. Parkowa 9
Strzegom – przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II.
Pierwsze delfinki powinny zostać oddane do użytku na przełomie sierpnia i września 2017 r.

DOLNOŚLĄSKI DELFINEK - nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach programu

Informujemy, że od dzisiaj, tj. od 7 października 2015 r. można składać wnioski o dofinansowanie zadań inwestycyjnych w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. "Dolnośląski Delfinek".

 

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać do 6 listopada 2015 r. w sekretariacie Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu przy ul. Ostrowskiego 7 (pok 407) do godz. 15.30.

Osoba odpowiedzialna za realizację programu ze strony Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki UMWD:

Jerzy Pasieka, tel. 71 770 41 04, e-mail: jerzy.pasieka@dolnyslask.pl


Założenia programu

Analiza funkcjonalno-użytkowa małych przyszkolnych krytych pływalni

Wzór wniosku o dofinansowanie

DOLNOŚLĄSKI DELFINEK - Spotkanie informacyjne

29 września o godz. 12.00 w w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przy placu Powstańców Warszawy 1 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie informacyjne dla jednostek samorządu terytorialnego województwa dolnośląskiego, które są zainteresowane programem.
Zaproszenie do dolnośląskich jednostek samorządu terytorialnego skierował Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak.

Tekst zaproszenia

Rusza program budowy małych przyszkolnych krytych pływalni "DOLNOŚLĄSKi DELFINEK"

Podczas konferencji prasowej  w dniu 24 sierpnia br. Marszałek Województwa  Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Członek Zarządu Województwa  Dolnośląskiego Jerzy Michalak zaprezentowali  opracowanie – analizę funkcjonalno-użytkową małych przyszkolnych pływalni, jakie będą budowane na Dolnym Śląsku w ramach pilotażowego programu „Dolnośląski Delfinek”. Program będzie realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.
Prosimy zainteresowane samorządy województwa dolnośląskiego o zapoznanie się  z tym opracowaniem i zgłaszanie ewentualnych uwag pisemnie do Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki UMWD, ul. Ostrowskiego 7, 53-238 Wrocław

Analiza funkcjonalno użytkowa małych przyszkolnych krytych pływalni Dolnośląski Delfinek