rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2017

Z udziałem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk i Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Pawła Rańdy 2 marca br. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2017, podczas której podsumowano efekty współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2016 organizowanego w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”. Zawody obejmują rywalizację w ramach  Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików,  Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych znanych pod nazwą Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Miło nam poinformować, że w 6-ciu dyscyplinach sportowych -  biathlonie, karate WTF, orientacji sportowej, pływaniu synchronicznym, sportach saneczkowych oraz warcabach Województwo Dolnośląskie  przoduje w kraju. W 29 dyscyplinach sportowych Województwo Dolnośląskie znalazło się w pierwszej trójce najlepszych województw w Polsce.
Dzięki sukcesom młodych dolnośląskich sportowców Województwo Dolnośląskie zajęło w łącznej klasyfikacji IV miejsce w kraju  uzyskując ogółem 9,472%  całkowitej liczby punktów. Jest to najlepszy wynik od 2004 roku.
Podczas Gali nagrodzone zostały dolnośląskie kluby, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku 2016 zdobywając co najmniej 30 pkt. i zajęły  czołowe miejsca w kraju. W sumie wyróżniono 118 sekcji z 88 klubów.

Wyróżnione zostały też najlepsze gminy  Dolnego Śląska we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, a także Dolnośląskie Związki Sportowe za zajęcie pierwszych miejsc w danych dyscyplinach w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży w roku 2016.

Inauguracja programu "SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK"

Z udziałem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk  i Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Pawła Rańdy 1 marca br. w Jaworze odbyła się uroczysta inauguracja autorskiego programu Województwa Dolnośląskiego pn. „Sprawny Dolnoślązaczek”.  Jest to program zajęć szkolnych dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych mający na celu zwiększenie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego oraz wspomaganie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego. Program ma zasięg regionalny, zakłada szeroki dostęp do zajęć i obejmuje różne rodzaje aktywności ruchowej. W ramach programu realizowane są zajęcia  z następujących 6 sprawności bazowych: 1. Rowerzysta – turysta, 2. Piłkarz, 3. Pływak, 4. Gimnastyk- tancerz, 5. Lekkoatleta, 6. saneczkarz – narciarz – łyżwiarz.

Interesującym elementem programu jest organizacja „Lekcji z Mistrzem” – specjalnych lekcji z udziałem najlepszych dolnośląskich sportowców.

Na realizację programu w 2017 r. z budżetu Województwa przeznaczono kwotę  300 tys. zł. Programu realizować będzie Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”.

Programy sportu powszechnego w 2017 r.

Informujemy, że w 2017 roku będziemy ponownie realizować na Dolnym Śląsku programy sportu powszechnego dla dzieci: „Umiem pływać” oraz „Sprawny Dolnoślązaczek” (do 2016 r. „Mały Mistrz”).

UMIEM PŁYWAĆ
Zgłoszenia do programu będą przyjmowane do dnia 24 stycznia 2017 r.
Deklarację udziału gmin w programie można przesyłać mailowo w formie skanu na adres: paulina.gibek@dolnyslask.pl lub pocztą na adres Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Pełna realizacja programu uzależniona jest od ostatecznej ilości zgłoszonych wniosków.


SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK
Powracamy do realizacji autorskiego projektu „Sprawny Dolnoślązaczek”, przeznaczonego dla klas I-III szkół podstawowych.
Klasy, które przystąpiły do realizacji programu „Mały Mistrz” w latach 2015 i 2016, będą realizować program zgodnie z założeniami do jego zakończenia.
Nabór do programu „Sprawny Dolnoślązaczek” rozpocznie się pod koniec marca 2017 roku, a będzie realizowany od września 2017 roku w klasach pierwszych szkół podstawowych.

Wzór zgłoszenia do programu "Umiem pływać"

Informacja dla stypendystów sportowych

Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki przypomina o obowiązku dostarczenia informacji o osiągnięciach sportowych stypendysty w 2016 roku, wynikającym z podpisanej umowy stypendialnej.
Wszyscy tegoroczni stypendyści powinni dostarczyć informacje do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego do dnia 10 grudnia 2016 roku.
Oświadczenie dotyczące osiągnięć sportowych stypendysty można pobrać ze strony: www.umwd.pl  zakładka SPORT/ Stypendia sportowe/ Dokumenty do pobrania.

Zmiana wzorów ofert, umów i sprawozdań dotyczących realizacji zadań publicznych

W dniu 19 sierpnia 2016 r. w Dzienniku Ustaw zostało ogłoszone nowe Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. poz. 1300).
Nowe rozporządzenie weszło w życie 3 września 2016 r.

Link do rozporządzenia: www.pozytek.gov.pl/Rozporzadzenia,3377.html


Więcej informacji na temat nowych wzorów:

poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1927241.html

www.umwd.dolnyslask.pl/organizacje-pozarzadowe/organizacje-pozarzadowe/aktualnosci/artykul/nowy-wzor-wniosku-o-dotacje/

Do pobrania:

wzór oferty

wzór sprawozdania

UWAGA!!
Organizacje, które składały oferty i podpisały umowy na dotychczasowych wzorach, zgodnych z  Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 6, poz. 25), są zobowiązane złożyć sprawozdanie częściowe/końcowe z realizacji zadania publicznego na wzorze zgodnym z tym rozporządzeniem.

Ludowe Zespoły Sportowe świętują

Dodano: 01-10-2011

W tym roku zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe na Dolnym Śląsku obchodzi 65. rocznicę działalności. Z tej okazji, 1 października w Ośrodku Szkoleniowo-Sportowym w Nowej Bystrzycy, odbyły się uroczystości jubileuszowe.

[więcej]

Skatepark w Sycowie otwarty

Dodano: 30-09-2011

Zakończyły się prace przy budowie skateparku, będącego częścią terenu rekreacyjnego przy ulicy Ogrodowej w Sycowie. W skład kompleksu wchodzą tory do gry w boulle, stoły do ping-ponga, parking dla użytkowników oraz infrastruktura towarzysząca. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 1.085.800,00 zł brutto. Projekt w siedemdziesięciu procentach współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla...

[więcej]

O sportach zimowych u stóp Śnieżki

Dodano: 26-09-2011

Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej rozwojowi sportów zimowych, to przewodni temat wizyty wicemarszałka Dolnego Śląska Radosława Mołonia w Kotlinie Jeleniogórskiej.

[więcej]

Akademia Euro!

Dodano: 21-09-2011

Już za niespełna rok Dolny Śląsk czeka "najazd" miłośników piłki nożnej, którzy przyjadą dopingować swoje drużyny podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Według organizatorów nasz kraj może odwiedzić ponad 420 tys. fanów futbolu z całej Europy. Aby sprostać oczekiwaniom i dobrze przyjąć tak liczną rzeszę turystów nie wystarczą tylko nowe drogi, lotniska i stadiony. Potrzebni są również dobrze przygotowani ludzie, którzy zadbają o komfort pobytu kibiców. Temu właśnie ma służyć...

[więcej]

Puchar Świata w strzelectwie

Dodano: 19-09-2011

Polska po raz pierwszy w historii będzie organizatorem finałowych zawodów Pucharu Świata w strzelectwie sportowym. Najlepsi zawodnicy w konkurencjach pistoletowych i karabinowych rywalizować będą w dniach 19-23 września we Wrocławiu.

[więcej]

Pobiegli na rzecz chorych dzieci

Dodano: 11-09-2011

11 września ponad trzy tysiące zawodników pobiegło w 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonie. Biegacze mieli do pokonania 42 kilometry i 195 metrów. Zwycięzcy, Kenijczykowi Vincentowi Kipchirchir, dotarcie do mety zajęło 2 godziny i 20 minut. Drugi na mecie był Anatolij Orzechowski z Ukrainy. Trasa prowadziła ulicami miasta.

[więcej]

Autostrada na Czas przez Most Rędziński

Dodano: 27-08-2011

Autostradowa przeprawa przez Odrę dwa tygodnie temu przeszła pomyślnie próby obciążeniowe, a w sobotę przetestowała ją ponad setka kolarzy, którzy wzięli udział w wyścigu „Autostrada na Czas II” o puchar Rafała Jurkowlańca, Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Dziesięciokilometrowa „czasówka” wiodąca przez Most Rędziński odbyła się w ramach Dnia Otwartego Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

[więcej]