rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2017

Z udziałem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk i Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Pawła Rańdy 2 marca br. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2017, podczas której podsumowano efekty współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2016 organizowanego w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”. Zawody obejmują rywalizację w ramach  Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików,  Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych znanych pod nazwą Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Miło nam poinformować, że w 6-ciu dyscyplinach sportowych -  biathlonie, karate WTF, orientacji sportowej, pływaniu synchronicznym, sportach saneczkowych oraz warcabach Województwo Dolnośląskie  przoduje w kraju. W 29 dyscyplinach sportowych Województwo Dolnośląskie znalazło się w pierwszej trójce najlepszych województw w Polsce.
Dzięki sukcesom młodych dolnośląskich sportowców Województwo Dolnośląskie zajęło w łącznej klasyfikacji IV miejsce w kraju  uzyskując ogółem 9,472%  całkowitej liczby punktów. Jest to najlepszy wynik od 2004 roku.
Podczas Gali nagrodzone zostały dolnośląskie kluby, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku 2016 zdobywając co najmniej 30 pkt. i zajęły  czołowe miejsca w kraju. W sumie wyróżniono 118 sekcji z 88 klubów.

Wyróżnione zostały też najlepsze gminy  Dolnego Śląska we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, a także Dolnośląskie Związki Sportowe za zajęcie pierwszych miejsc w danych dyscyplinach w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży w roku 2016.

Inauguracja programu "SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK"

Z udziałem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk  i Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Pawła Rańdy 1 marca br. w Jaworze odbyła się uroczysta inauguracja autorskiego programu Województwa Dolnośląskiego pn. „Sprawny Dolnoślązaczek”.  Jest to program zajęć szkolnych dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych mający na celu zwiększenie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego oraz wspomaganie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego. Program ma zasięg regionalny, zakłada szeroki dostęp do zajęć i obejmuje różne rodzaje aktywności ruchowej. W ramach programu realizowane są zajęcia  z następujących 6 sprawności bazowych: 1. Rowerzysta – turysta, 2. Piłkarz, 3. Pływak, 4. Gimnastyk- tancerz, 5. Lekkoatleta, 6. saneczkarz – narciarz – łyżwiarz.

Interesującym elementem programu jest organizacja „Lekcji z Mistrzem” – specjalnych lekcji z udziałem najlepszych dolnośląskich sportowców.

Na realizację programu w 2017 r. z budżetu Województwa przeznaczono kwotę  300 tys. zł. Programu realizować będzie Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”.

Programy sportu powszechnego w 2017 r.

Informujemy, że w 2017 roku będziemy ponownie realizować na Dolnym Śląsku programy sportu powszechnego dla dzieci: „Umiem pływać” oraz „Sprawny Dolnoślązaczek” (do 2016 r. „Mały Mistrz”).

UMIEM PŁYWAĆ
Zgłoszenia do programu będą przyjmowane do dnia 24 stycznia 2017 r.
Deklarację udziału gmin w programie można przesyłać mailowo w formie skanu na adres: paulina.gibek@dolnyslask.pl lub pocztą na adres Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Pełna realizacja programu uzależniona jest od ostatecznej ilości zgłoszonych wniosków.


SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK
Powracamy do realizacji autorskiego projektu „Sprawny Dolnoślązaczek”, przeznaczonego dla klas I-III szkół podstawowych.
Klasy, które przystąpiły do realizacji programu „Mały Mistrz” w latach 2015 i 2016, będą realizować program zgodnie z założeniami do jego zakończenia.
Nabór do programu „Sprawny Dolnoślązaczek” rozpocznie się pod koniec marca 2017 roku, a będzie realizowany od września 2017 roku w klasach pierwszych szkół podstawowych.

Wzór zgłoszenia do programu "Umiem pływać"

Informacja dla stypendystów sportowych

Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki przypomina o obowiązku dostarczenia informacji o osiągnięciach sportowych stypendysty w 2016 roku, wynikającym z podpisanej umowy stypendialnej.
Wszyscy tegoroczni stypendyści powinni dostarczyć informacje do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego do dnia 10 grudnia 2016 roku.
Oświadczenie dotyczące osiągnięć sportowych stypendysty można pobrać ze strony: www.umwd.pl  zakładka SPORT/ Stypendia sportowe/ Dokumenty do pobrania.

Zmiana wzorów ofert, umów i sprawozdań dotyczących realizacji zadań publicznych

W dniu 19 sierpnia 2016 r. w Dzienniku Ustaw zostało ogłoszone nowe Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. poz. 1300).
Nowe rozporządzenie weszło w życie 3 września 2016 r.

Link do rozporządzenia: www.pozytek.gov.pl/Rozporzadzenia,3377.html


Więcej informacji na temat nowych wzorów:

poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1927241.html

www.umwd.dolnyslask.pl/organizacje-pozarzadowe/organizacje-pozarzadowe/aktualnosci/artykul/nowy-wzor-wniosku-o-dotacje/

Do pobrania:

wzór oferty

wzór sprawozdania

UWAGA!!
Organizacje, które składały oferty i podpisały umowy na dotychczasowych wzorach, zgodnych z  Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 6, poz. 25), są zobowiązane złożyć sprawozdanie częściowe/końcowe z realizacji zadania publicznego na wzorze zgodnym z tym rozporządzeniem.

Nagrody dla najlepszych sportowców

Dodano: 06-12-2011

Już po raz drugi najlepsi sportowcy i trenerzy z naszego regionu zostali nagrodzeni podczas gali „Sportowe Nagrody Dolnego Śląska”. Z rąk marszałka Rafała Jurkowlańca nagrody finansowe odebrało 61 sportowców. Wyróżnienia trafiły również do trenerów, którzy zostali uhonorowani za całokształt pracy szkoleniowej. Uroczystość odbyła się w sali kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

[więcej]

Otwarcie "Orlika" w Stanowicach

Dodano: 28-11-2011

Boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej – takim kompleksem sportowym mogą się cieszyć mieszkańcy, a przede wszystkim dzieci i młodzież ze Stanowic w Gminie Strzegom. W uroczystym otwarciu „Orlika“ wziął udział wicemarszałek Radosław Mołoń. Inwestycja sfinansowana została ze środków budżetu państwa, województwa dolnośląskiego oraz gminy Strzegom. Łączna kwota wyniosła 1 044 999, 99 zł.

[więcej]

Budownictwo jak sport

Dodano: 15-11-2011

Analogia między sukcesem sportowym i inwestycyjnym czy biznesowym - tymi słowami można było podsumować XII galę finałową „Budowniczy Polskiego Sportu”, która odbyła się 15 listopada w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

[więcej]

Ścieżka biegowa na wałach nadodrzańskich otwarta

Dodano: 15-10-2011

„Biegiem po dobry nastrój” to nazwa profesjonalnej ścieżki biegowej stworzonej przez portal Money.pl we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Dziś odbyło się jej uroczyste otwarcie na nadodrzańskich wałach, między mostami Warszawskimi i Trzebnickim. Czterokilometrową trasą pobiegli m.in. marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec i prezes portalu Money.pl Aleksander Kusz.

[więcej]

Sportowcy zainaugurowali nowy rok szkolny

Dodano: 06-10-2011

Dzisiaj wicemarszałek Radosław Mołoń uczestniczył w inauguracji Sportowego Roku Szkolnego na Dolnym Śląsku. Wszyscy entuzjaści sportu, a przede wszystkim młodzież z dolnośląskich szkół, spotkali się na boisku lekkoatletycznym przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Dodatkowych wrażeń w trakcie imprezy dostarczył finał Szkolnej Ligi LA Gimnazjów i pokaz artystyczny zespołu MDK Krzyki.

[więcej]

Bierutów ma nowoczesną halę sportową

Dodano: 04-10-2011

Kilka boisk sportowych, duża widownia, siłownia i sale do fitness. Mowa o inwestycji, z której najbardziej cieszą się mieszkańcy Bierutowa, a szczególnie uczniowie lokalnej szkoły podstawowej. Dziś w ich miejscowości oddano do użytku nowoczesną halę sportową. Inwestycja została realizowana w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2010-2012”. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli wicemarszałek Radosław Mołoń, wicemarszałek Marek Łapiński i lokalni...

[więcej]

Kolarze w parze na żmigrodzkiej czasówce

Dodano: 02-10-2011

Na starcie już szóstego kolarskiego wyścigu na czas parami o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród pojawiło się liczne grono miłośników dwóch kółek. Doskonałą frekwencję z pewnością zawdzięczać trzeba pięknej pogodzie, organizatorom i malowniczej trasie, która prowadziła przez Osiek i Rudę Żmigrodzką. Wspaniale wyglądające, mieniące się w słońcu rowery i kolorowe stroje prezentowały się perfekcyjnie, a przede wszystkim były prawdziwą ozdobą wyścigu!

[więcej]