rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2017

Z udziałem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk i Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Pawła Rańdy 2 marca br. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2017, podczas której podsumowano efekty współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2016 organizowanego w ramach ogólnopolskiego „Systemu Sportu Młodzieżowego”. Zawody obejmują rywalizację w ramach  Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików,  Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych znanych pod nazwą Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Miło nam poinformować, że w 6-ciu dyscyplinach sportowych -  biathlonie, karate WTF, orientacji sportowej, pływaniu synchronicznym, sportach saneczkowych oraz warcabach Województwo Dolnośląskie  przoduje w kraju. W 29 dyscyplinach sportowych Województwo Dolnośląskie znalazło się w pierwszej trójce najlepszych województw w Polsce.
Dzięki sukcesom młodych dolnośląskich sportowców Województwo Dolnośląskie zajęło w łącznej klasyfikacji IV miejsce w kraju  uzyskując ogółem 9,472%  całkowitej liczby punktów. Jest to najlepszy wynik od 2004 roku.
Podczas Gali nagrodzone zostały dolnośląskie kluby, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku 2016 zdobywając co najmniej 30 pkt. i zajęły  czołowe miejsca w kraju. W sumie wyróżniono 118 sekcji z 88 klubów.

Wyróżnione zostały też najlepsze gminy  Dolnego Śląska we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, a także Dolnośląskie Związki Sportowe za zajęcie pierwszych miejsc w danych dyscyplinach w ogólnopolskim systemie sportu dzieci i młodzieży w roku 2016.

Inauguracja programu "SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK"

Z udziałem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk  i Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Pawła Rańdy 1 marca br. w Jaworze odbyła się uroczysta inauguracja autorskiego programu Województwa Dolnośląskiego pn. „Sprawny Dolnoślązaczek”.  Jest to program zajęć szkolnych dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych mający na celu zwiększenie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego oraz wspomaganie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego. Program ma zasięg regionalny, zakłada szeroki dostęp do zajęć i obejmuje różne rodzaje aktywności ruchowej. W ramach programu realizowane są zajęcia  z następujących 6 sprawności bazowych: 1. Rowerzysta – turysta, 2. Piłkarz, 3. Pływak, 4. Gimnastyk- tancerz, 5. Lekkoatleta, 6. saneczkarz – narciarz – łyżwiarz.

Interesującym elementem programu jest organizacja „Lekcji z Mistrzem” – specjalnych lekcji z udziałem najlepszych dolnośląskich sportowców.

Na realizację programu w 2017 r. z budżetu Województwa przeznaczono kwotę  300 tys. zł. Programu realizować będzie Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”.

Programy sportu powszechnego w 2017 r.

Informujemy, że w 2017 roku będziemy ponownie realizować na Dolnym Śląsku programy sportu powszechnego dla dzieci: „Umiem pływać” oraz „Sprawny Dolnoślązaczek” (do 2016 r. „Mały Mistrz”).

UMIEM PŁYWAĆ
Zgłoszenia do programu będą przyjmowane do dnia 24 stycznia 2017 r.
Deklarację udziału gmin w programie można przesyłać mailowo w formie skanu na adres: paulina.gibek@dolnyslask.pl lub pocztą na adres Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Pełna realizacja programu uzależniona jest od ostatecznej ilości zgłoszonych wniosków.


SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK
Powracamy do realizacji autorskiego projektu „Sprawny Dolnoślązaczek”, przeznaczonego dla klas I-III szkół podstawowych.
Klasy, które przystąpiły do realizacji programu „Mały Mistrz” w latach 2015 i 2016, będą realizować program zgodnie z założeniami do jego zakończenia.
Nabór do programu „Sprawny Dolnoślązaczek” rozpocznie się pod koniec marca 2017 roku, a będzie realizowany od września 2017 roku w klasach pierwszych szkół podstawowych.

Wzór zgłoszenia do programu "Umiem pływać"

Informacja dla stypendystów sportowych

Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki przypomina o obowiązku dostarczenia informacji o osiągnięciach sportowych stypendysty w 2016 roku, wynikającym z podpisanej umowy stypendialnej.
Wszyscy tegoroczni stypendyści powinni dostarczyć informacje do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego do dnia 10 grudnia 2016 roku.
Oświadczenie dotyczące osiągnięć sportowych stypendysty można pobrać ze strony: www.umwd.pl  zakładka SPORT/ Stypendia sportowe/ Dokumenty do pobrania.

Zmiana wzorów ofert, umów i sprawozdań dotyczących realizacji zadań publicznych

W dniu 19 sierpnia 2016 r. w Dzienniku Ustaw zostało ogłoszone nowe Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. poz. 1300).
Nowe rozporządzenie weszło w życie 3 września 2016 r.

Link do rozporządzenia: www.pozytek.gov.pl/Rozporzadzenia,3377.html


Więcej informacji na temat nowych wzorów:

poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1927241.html

www.umwd.dolnyslask.pl/organizacje-pozarzadowe/organizacje-pozarzadowe/aktualnosci/artykul/nowy-wzor-wniosku-o-dotacje/

Do pobrania:

wzór oferty

wzór sprawozdania

UWAGA!!
Organizacje, które składały oferty i podpisały umowy na dotychczasowych wzorach, zgodnych z  Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. Nr 6, poz. 25), są zobowiązane złożyć sprawozdanie częściowe/końcowe z realizacji zadania publicznego na wzorze zgodnym z tym rozporządzeniem.

Rusza program budowy małych przyszkolnych krytych pływalni DOLNOŚLĄSKI DELFINEK

Dodano: 02-10-2015

29 września o godz. 12.00 w w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przy placu Powstańców Warszawy 1 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie informacyjne dla jednostek samorządu terytorialnego województwa dolnośląskiego, które są zainteresowane programem.Zaproszenie do dolnośląskich jednostek samorządu terytorialnego skierował Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak. Treść zaproszenia

[więcej]

Multisportowcy z Dolnego Śląska nagrodzeni!

Dodano: 11-09-2015

Trzy grupy dzieci biorące udział w sportowym programie „Multisport” – z Krośnic, Kopańca i Ząbkowic Śląskich już w niedzielę zasiądą na trybunach stadionu PGE Narodowego w Warszawie i będą dopingować lekkoatletów podczas LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej!

[więcej]

Spotkanie z Mistrzyniami Europy

Dodano: 09-09-2015

W dniu 24.08.2015 r. odbyło się spotkanie trzech zawodniczek WKSN „Świt” - Pameli Łuszczyńskiej, Ewy Jacyny, Marty Zalewskiej i asystentki trenera reprezentacji Polski  niesłyszących drużyny  piłki noż­nej ko­biet na Mistrzostwa Europy Głuchych w Hanowerze- Katarzyny Rafalskiej  z Dyrektorem Urząd Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki - Marcinem Przychodnym....

[więcej]

Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców

Dodano: 19-08-2015

Zaczynamy wielkie odliczanie. Do Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców pozostał już tylko tydzień. W najbliższy weekend do Morawy przyjadą pierwsze team narodowe. W zawodach wystartuje 65 zawodników z 18 krajów. Polskę reprezentować będzie trzyosobowy team, w tym reprezentant klub  LKS Stragona Strzegom – Szymon Nachotko.  Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców w WKKW to najważniejsza impreza sezonu w tej kategorii wiekowej (kategoria wiekowa 17-21 lat). Zawody zostaną rozegrane w terminie...

[więcej]

Mariusz Kleniuk srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w WKKW!

Dodano: 17-08-2015

W dniach 06 - 09 08. 2015 na terenie Hipodromu Sopot odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Tytuł v - ce Mistrza Polski zdobył Mariusz Kleniuk z Klubu LKJ "Hippologia" Strzegom na klaczy Winona.Przypomnijmy, iż Mariusz Kleniuk to tegoroczny srebrny medalista Mistrzostw Dolnego Śląska w WKKW, oraz ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w WKKW i srebrny medalista Mistrzostw Dolnego Śląska w WKKW.

[więcej]

STRZEGOM HORSE TRIALS 2015

Dodano: 16-06-2015

Puchar Narodów w WKKW jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Jest to najbardziej spektakularna seria zawodów w tym sporcie, nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także na piękne okoliczności przyrody, w których się rozgrywają. Pierwsze zawody z tego cyklu zostały rozegrane w 2012 roku. W ramach Pucharu Narodów rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników. Podczas całego cyklu prowadzony jest ranking...

[więcej]

Bike Maraton wjeżdża w góry - Wałbrzych już w ten weekend

Dodano: 21-05-2015

Po dwóch łatwiejszych edycjach Bike Maraton, najpopularniejszy cykl maratonów MTB wreszcie wjeżdża w prawdziwe góry. Już w najbliższą sobotę ( 23 maja) trzecia odsłona tegorocznych zmagań odbędzie się w Wałbrzychu. Tak jak w roku ubiegłym bazą zawodów będzie Centrum Aktywnego Wypoczynku "Aqua Zdrój" w dzielnicy Biały Kamień, leżące bezpośrednio u podnóża górującego nad okolicą Chełmca. I to właśnie ów Chełmiec będzie celem wspinaczki uczestników zaraz po starcie zawodów. Jak zawsze...

[więcej]