rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej

Dodano: 01-01-2010

W 2010 roku po raz trzeci zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

Budżet Województwa Dolnośląskiego na rok 2010 uchwalony

Dodano: 30-12-2009

Radni przyjęli dziś uchwałę w sprawie budżetu Województwa Dolnośląskiego na 2010 rok, przy 20 głosach „za”. Pierwsze czytanie uchwały odbyło się podczas sesji Sejmiku w dniu 17 grudnia.

[więcej]

Wizyta radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Obwodzie Leningradzkim

Dodano: 15-12-2009

W dniach 5-9 grudnia na zaproszenie Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Leningradzkiego przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z przewodniczącym Jerzym Pokojem na czele udali się z wizytą do Petersburga w celu podpisania oświadczenia o współpracy pomiędzy organami uchwałodawczymi obu regionów.

[więcej]

2010 Rokiem Marianny Orańskiej

Dodano: 19-11-2009

19 listopada podczas specjalnej konferencji prasowej Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł ogłosił inaugurację obchodów roku Marianny Orańskiej w naszym województwie. Przed nami wiele ciekawych imprez, wystaw oraz rajd specjalnym Szlakiem Marianny Orańskiej.

[więcej]

Powstanie Park Przemysłowy w Wałbrzychu

Dodano: 30-10-2009

29 października 2009 roku Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie utworzenia spółki Park Przemysłowy w Wałbrzychu Sp. z o.o. oraz wniesienia do spółki wkładu własnego w wysokości 1 miliona złotych.

[więcej]

Goście z zagranicy podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-10-2009

Gośćmi specjalnymi podczas XLV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, która odbyła się 29 października 2009 roku, była delegacja z gruzińskiego regionu Imeretia oraz grupa młodzieży z Białorusi zaproszona przez radnego Juliana Golaka.

[więcej]

Komisja Sejmiku obradowała w sprawie eksploatacji "legnickiego" węgla brunatnego

Dodano: 24-09-2009

W dniu 22 września 2009 roku pod przewodnictwem radnego Jerzego Tutaja obradowała Komisja Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki. Posiedzenie w głównej mierze poświęcone było kwestii eksploatacji węgla brunatnego w zagłębiu legnickim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Środowiska, a także Marszałek Marek Łapiński wraz z Członkiem Zarządu Zbigniewem Szczygłem.

[więcej]