rozmiar czcionki: A | A | A

Igrzyska polonijne otwarte

Dodano: 30-07-2011

Bieg na dystansie 1 mili (1609m) rozpoczął XV. Światowe Letnie Igrzyska Polonijne - Dolny Śląsk 2011. Alejkami Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu pobiegli sportowcy, amatorzy, mieszkańcy Wrocławia i regionu oraz turyści. Na starcie stanęły także władze samorządowe województwa - marszałek Rafał Jurkowlaniec, wicemarszałek Marek Łapiński i członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Goście z Białorusi na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-07-2011

Kilkadziesiąt polskich dzieci z okolic białoruskiej Lidy przyjechało dziś do stolicy Dolnego Śląska. Ich dzień wypełniony był zwiedzaniem najbardziej znanych zabytków z Panoramą Racławicką i Rynkiem na czele. Wcześniej jednak najmłodsi przedstawiciele białoruskiej Polonii spotkali się z marszałkiem Rafałem Jurkowlańcem, który mówił im o możliwościach nauki w Polsce. Na spotkaniu obecni byli także wojewoda Aleksander Marek Skorupa i Radny Województwa Dolnośląskiego Julian Golak. Polonia z...

[więcej]

Obrady XXI Światowego Sejmiku Polonijnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Dodano: 25-07-2011

Dziś w sali sesyjnej Sejmiku Dolnośląskiego rozpoczęły się wspólne obrady uczestników XXI Światowego Polonijnego Sejmiku Olimpijskiego PKOl, radnych i samorządowców Województwa Dolnośląskiego. Jako gospodarz gości powitał Jerzy Pokój Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnoślaskiego. Przedstawiciele Polonii przybyli z 19 państw leżących na 5 kontynentach. Ze Szwecji przybyli Starostowie Sejmiku Polonijnego: Małgorzata Rudomino-Dusiacka i Wojciech Nejman. Władze PKOl-u reprezentowali...

[więcej]

XII Sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 14-07-2011

Nowe insygnia Województwa Dolnośląskiego, uchwała w sprawie utworzenia nowoczesnego centrum badawczego oraz zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Samorządu Województwa Dolnośląskiego – tymi tematami zajmowali się radni na ostatniej sesji Sejmiku przed przerwą wakacyjną.

[więcej]

Polska prezydencja w UE

Dodano: 01-07-2011

W wielu miejscach w całej Polsce uroczyście powitano rozpoczęcie Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Dolny Śląsk jest areną wielu wydarzeń związanych z inauguracją polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Pierwszym akcentem prezydencji było podniesienie flag Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej na masztach przed gmachem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

[więcej]

XI Sesja Sejmiku – absolutorium dla Zarządu za 2010 r.

Dodano: 30-06-2011

30 czerwca 2011 roku o godz. 11.00 rozpoczęła się XI sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni Województwa rozpatrywali sprawozdanie finansowe województwa za 2010 rok i udzielili Zarządowi absolutorium. 19 Radnych głosowało za, 7 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu.

[więcej]

Spotkanie radnych województwa z delegacją Landtagu Brandenburgii

Dodano: 28-06-2011

28 czerwca 2011 roku odbyło się spotkanie delegacji Deputowanych z Landtagu Brandenburgii z Komisjami Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – z Komisją Współpracy Zagranicznej oraz Komisją Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki.

[więcej]