rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie radnych województwa z delegacją Landtagu Brandenburgii

Dodano: 28-06-2011

28 czerwca 2011 roku odbyło się spotkanie delegacji Deputowanych z Landtagu Brandenburgii z Komisjami Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – z Komisją Współpracy Zagranicznej oraz Komisją Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki.

[więcej]

O współpracy z rosyjskim regionem partnerskim

Dodano: 17-06-2011

Najważniejszym punktem wizyty Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja i Marszałka Rafała Jurkowlańca w Petersburgu było dzisiejsze spotkanie z Gubernatorem Obwodu Leningradzkiego Walerijem Pawłowiczem Serdiukowem. Głównym tematem rozmów były przedsięwzięcia gospodarcze, a w szczególności rozpoczęcie przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej (DAWG) budowy zespołu centrów hurtu rolno-spożywczego na terenie Petersburga i okolic. Przedstawiciele obu regionów...

[więcej]

Z wizytą w Obwodzie Leningradzkim

Dodano: 16-06-2011

Tosno to rosyjskie miasto w obwodzie leningradzkim, położone 50 km od Petersburga. Dziś z jego władzami spotkała się delegacja Województwa Dolnośląskiego z Przewodniczącym Sejmiku Jerzym Pokojem i Marszałkiem Województwa Rafałem Jurkowlańcem na czele. Trzydniowa wizyta w Rosji przedstawicieli Sejmiku Województwa i Urzędu Marszałkowskiego odbywa się w ramach podpisanego w 2003 r. Porozumienia o Współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem i Obwodem Leningradzkim.

[więcej]

Posiedzenie Doraźnej Komisji ds. Młodzieży Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 07-06-2011

7 czerwca 2011 roku Doraźna Komisja ds. Młodzieży omawiała inicjatywę utworzenia Sejmiku Młodzieżowego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Wielofunkcyjny obiekt sportowy w Karpaczu

Dodano: 02-06-2011

Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, to wszystko jest od dziś dostępne dla uczniów z Karpacza i okolic. W uroczystym otwarciu nowej hali sportowej wybudowanej przy Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego, wzięli udział członek zarządu Jerzy Łużniak, wiceprzewodnicząca sejmiku Grażyna Malczuk i z-ca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UMWD Dominik Kłosowski.

[więcej]

X Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 30-05-2011

26 maja 2011 roku o godzinie 11:00 rozpoczęła się X Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Posiedzenie otworzyły informacje i komunikaty Przewodniczącego Sejmiku Jerzego Pokoja i Marszałka Województwa Rafała Jurkowlańca. Sejmik poparł wniosek Przewodniczącego Jerzego Pokoja o podjęciu uchwały  w sprawie podjęcia rezolucji w sprawie nauczania w języku polskim w szkołach w Republice Litewskiej. W myśl podjętej uchwały Sejmik Województwa Dolnośląskiego popiera podejmowanie kolejnych...

[więcej]

Dolnośląscy gimnazjaliści pojadą do Petersburga

Dodano: 23-05-2011

Znają historię Rosji, sławnych ludzi i wyjątkowe miejsca w tym największym państwie na świecie. Dolnośląscy gimnazjaliści, laureaci konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe Noce” odebrali dziś nagrody. Oprócz upominków, polscy uczniowie w nagrodę pojadą na dwutygodniowy wyjazd do naszego partnerskiego regionu partnerskiego - Petersburga i Obwodu Leningradzkiego.

[więcej]