rozmiar czcionki: A | A | A

Stanowisko dolnośląskiego sejmiku ws. podatku od kopalin

Dodano: 24-01-2012

Na nadzwyczajnej sesji dolnośląskiego sejmiku radni przyjęli stanowisko w sprawie rządowego projektu ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin nałożonego na KGHM.

[więcej]

Sejmik zajmie stanowisko ws. podatku od wydobycia kopalin, nałożonego na KGHM

Dodano: 18-01-2012

Na wniosek Przewodniczącego Sejmiku w piątek 20 stycznia 2012 r. na godz. 17.00 została zwołana XIX sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni Województwa będą głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego rządowego projektu ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Podatek taki ma być nałożony na KGHM. Projekt stanowiska Sejmiku Województwa Dolnośląskiego został wypracowany na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Województwa.

[więcej]

Pierwsze polsko-niemieckie spotkanie parlamentarzystów w ramach inicjatywy „Partnerstwo Odry”

Dodano: 17-01-2012

W dniach 15-16 stycznia 2012 roku na zaproszenie Prezydenta Landtagu Brandenburgii odbyło się w Poczdamie pierwsze spotkanie parlamentarzystów w ramach inicjatywy „Partnerstwo Odry”.

[więcej]

KARKONOSZE SZKLANE GÓRY – bezpieczeństwo w górach zimą – pod honorowym patronatem Przewodniczącego...

Dodano: 16-01-2012

Czarodziejska Góra – znaczenie tych słów może być wieloznaczne, zależy od okoliczności… Tutaj oznacza nazwę Fundacji Czarodziejska Góra. Właśnie teraz w okresie zimowym 2011 - 2012 Fundacja realizuje program edukacyjny "Bądź rozważny w górach!" na terenie szkół i uczelni Dolnego Śląska. Do chwili obecnej w programie udział wzięło prawie 5000 uczniów i studentów.

[więcej]

Spotkanie opłatkowe i noworoczne

Dodano: 30-12-2011

28 grudnia br., po ostatniej w tym roku sesji, w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbyło się opłatkowe i noworoczne jednocześnie. Z Radnymi i Zarządem Województwa Dolnośląskiego spotkali się przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych, Wojewoda Dolnośląski, przedstawiciele Senatu i Sejmu RP, Wojska. Policji, GOPR-u, Straży Pożarnej i samorządowców z Dolnego Śląska. Atmosfera minionych Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego 2012 Roku udzieliła się wszystkim. Było...

[więcej]

XVIII sesja Sejmiku Województwa

Dodano: 30-12-2011

Za nami XVIII, ostatnia w tym roku, sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Obrady otworzyły informacje i komunikaty przewodniczącego sejmiku Jerzego Pokoja i marszałka Rafała Jurkowlańca. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie zarządu województwa.

[więcej]

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I DO SIEGO ROKU 2012!

Dodano: 23-12-2011

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim Dolnoślazakom przez cały Nowy Rok. Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, by spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

[więcej]