rozmiar czcionki: A | A | A

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej SWD

Dodano: 23-04-2012

Na zaproszenie konwentu wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z dawnego województwa jeleniogórskiego i części byłego województwa legnickiego, Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 20 kwietnia 2012 roku odbyła wyjazdowe posiedzenie w Piechowicach. Głównym tematem obrad była koncepcja utrzymania czystości w gminach w kontekście zmian w gospodarce odpadami oraz założenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego...

[więcej]

Misja gospodarcza przedstawicieli Dolnego Śląska do Brandenburgii

Dodano: 20-04-2012

W dniach 15-18 kwietnia 2012 roku Radni Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka i Julian Golak wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, z dyrektorem Departamentu Rozwoju Regionalnego Maciejem Zatheyem na czele odwiedzili naszych zachodnich sąsiadów.

[więcej]

Delegacja Rosjan na Dolnym Śląsku

Dodano: 20-04-2012

Dziś w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego gościliśmy przedstawicieli Zgromadzenia Ustawodawczego naszego partnerskiego Obwodu Leningradzkiego, przedstawicieli Parlamentu Młodzieży przy Zgromadzeniu Ustawodawczym Obwodu Leningradzkiego oraz organizacji młodzieżowych Obwodu Leningradzkiego w ramach międzynarodowego programu "Młodzież - świat bez granic". Honory gospodarza pełnił Paweł Wróblewski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa wraz z Jackiem Pilawą Przewodniczącym Komisji Współpracy...

[więcej]

Posiedzenie Komisji Kultury w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Dodano: 12-04-2012

11 kwietnia 2012 r. w sali posiedzeń Rady Miejskiej w gmachu Urzędu Miejskiego Wrocławia odbyło się posiedzenie Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Sejmiku Województwa z Komisją Kultury i Nauki Rady Miasta.

[więcej]

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Współpracy Zagranicznej

Dodano: 04-04-2012

30 marca 2012 r. o godz. 11.00 na Zamku w Sulechowie odbyło się wspólne posiedzenie Komisji właściwych do Współpracy Zagranicznej Województw Dolnośląskiego, Lubuskiego i Zachodniopomorskiego.

[więcej]

Do 31 marca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej

Dodano: 31-03-2012

W 2012 roku po raz piąty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

Stypendyści Programu im. Kirklanda we Wrocławiu

Dodano: 26-03-2012

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój oraz Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa dnia 22 marca br. gościli stypendystów Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda* Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a administrowanym przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. Grupa liczyła ponad 50 osób, które pochodzą z krajów dawnego bloku wschodniego.

[więcej]