rozmiar czcionki: A | A | A

Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem

Dodano: 16-12-2016

Przewodniczący Sejmiku Województwa Paweł Wróblewski otrzymał od Harcerzy z Chorągwi Dolnośląskiej ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło akcji przekazywania ognia z Groty Narodzenia Chrystusa brzmi: „Odważnie twórzmy pokój”, będzie nam ono towarzyszyło i motywowało do pracy przez cały rok.

[więcej]

Rezolucja Sejmiku Województwa w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem Pamięci o Reformacji

Dodano: 25-11-2016

Na XXVIII sesji Sejmik Województwa podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem Pamięci o Reformacji. Na sesji był obecny Jego Ekscelencja ks. Waldemar Pytel, Biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, proboszcz parafii ewangelickiej parafii kościoła Pokoju w Świdnicy, który bardzo serdecznie podziękował Radnym Województwa Dolnośląskiego za tekst rezolucji i podjęcie uchwały. Podkreślił, że uchwała ta jest wyrazem uznania roli i wkładu Kościoła...

[więcej]

Uroczystość wręczenia Medalu Złotej Lipy dla Jana Mroczkowskiego, legendarnego kuriera ...

Dodano: 24-11-2016

Jan Mroczkowski jest skromnym człowiekiem, który jest jedną z najbardziej zasłużonych osób dla odzyskania wolności i demokracji w Polsce i Republice Czeskiej. 24 listopada 2016 roku, w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego pan Jan Mroczkowski otrzymał Medal Złotej Lipy, który jest przyznawany przez Czeskie Ministerstwo Obrony. Odznaczenie wręczył ambasador Republiki Czeskiej w Polsce pan J. E. Jakub Karfik, laudację odczytał Wiceprzewodniczący Sejmiku Julian Golak. W...

[więcej]

Złota Odznaka dla Stefana Arczyńskiego

Dodano: 18-11-2016

Urodzony 100 lat temu Stefan Arczyński uchwałą Sejmiku Województwa otrzymał Złotą Odznakę Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Odznakę wręczył Paweł Wróblewski Przewodniczący Sejmiku w domu nagrodzonego.

[więcej]

Podziękowania Rektora ASP dla Radnej Ewy Rzewuskiej

Dodano: 15-11-2016

Ewa Rzewuska: „Bo przecież naszym obowiązkiem, naszym, czyli osób publicznych, jest wspieranie zdolnej młodzieży.” - Już 10 rok studenci ASP otrzymują stypendium od Ewy Rzewuskiej, Radnej Województwa Dolnośląskiego! Całą sytuację wyjaśnia poniższy tekst, rozmowa z Ewą Rzewuską z 2007 roku.

[więcej]

XXVII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 28-10-2016

27 października odbyła się XXVII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Apel „antysmogowy”, dodatkowe pieniądze na ochronę zabytków i rozwój Jamrozowej Polany oraz ustanowienie roku 2017 Rokiem Reformacji to główne tematy sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni podjęli również decyzje o wyznaczeniu jedenastu kolejnych aglomeracji na Dolnym Śląsku oraz przyznaniu Odznak Honorowych Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

VII Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2016

Uroczysta XXVI sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z okazji VII Święta Województwa Dolnośląskiego, odbyła się 15 października 2016 roku w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Filharmonicy jeleniogórscy zagrali i zaśpiewali dla zaproszonych gości.

[więcej]