rozmiar czcionki: A | A | A

Ambasador Chin gościem Przewodniczącej Sejmiku

Dodano: 21-10-2014

Barbara Zdrojewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego spotkała się z Xu Jianem, Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Ambasadorowi towarzyszyła pani Liu Lijuan, doradca ds. ekonomicznych i handlowych i pan Lu Siyu, trzeci sekretarz ambasady.

[więcej]

Odznaczenia dla Harcerzy Chorągwi Dolnośląskich

Dodano: 18-10-2014

W sobotę, 18 października, w sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbył się IX. Zjazd Chorągwi Dolnośląskiej ZHP im. hm. Stefana Mirowskiego. Podczas Zjazdu zostały wybrane nowe władze Chorągwi, a także wręczone Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

V Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2014

W ramach obchodów V Święto Województwa Dolnośląskiego z patronką naszą Świętą Jadwigą Śląską, odbyła się LIV – uroczysta - sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Sali Wielkiej Ratusza Wrocławskiego. Na Rynku Dolnoślązacy tłumnie odwiedzili Jarmark Jadwiżański, chętnie brali udział w konkursach wiedzy o Dolnym Śląsku, wysłuchali zespołów muzycznych, obejrzeli występy Glinoludów i Wielkie Gotowanie z produktów regionalnych. Uchwałą sejmik ustanowił Święto Województwa na dzień 16 października,...

[więcej]

V Święto Województwa Dolnośląskiego – prezentujemy wszystkich nagrodzonych przez Sejmik oraz...

Dodano: 17-10-2014

Święto Województwa to rokrocznie doskonała okazja, by w trakcie uroczystej sesji Sejmiku uhonorować osoby i instytucje zasłużone dla rozwoju naszego regionu.

[więcej]

Harmonogram wydarzeń V Święta Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 17-10-2014

Prezentujemy wszystkie atrakcje i wydarzenia, jakie przygotowaliśmy w ramach V Święta Województwa Dolnośląskiego. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich Dolnoślązaków w sobotę, 18 października, na wrocławski Rynek!

[więcej]

Zapraszamy na V Święto Województwa Dolnośląskiego!

Dodano: 17-10-2014

Dolny Śląsk to wspólne dobro, efekt pracy wielu pokoleń, różnych narodowości i kultur. Właśnie dlatego jesteśmy tak wyjątkowi, gościnni i tolerancyjni, otwarci, pomysłowi i kreatywni. Potrafiliśmy i potrafimy korzystać i chwalić się dziedzictwem i dorobkiem naszych przodków i poprzedników, ale mamy już własny wkład pracy w rozwój naszej krainy.

[więcej]

Wizyta delegacji przedstawicieli Obwodu Dniepropietrowskiego z Ukrainy na Dolnym Śląsku

Dodano: 15-10-2014

Barbara Zdrojewska Przewodnicząca Sejmiku przyjęła delegację w składzie: Eugen Udod – Przewodniczący Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej, Wladimir Peregudov - Zastępca Przewodniczącego Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej, Tatiana Szaparenko – Dyrektor Muzeum Sztuki w Dniepropietrowsku.

[więcej]