rozmiar czcionki: A | A | A

Trwają zapisy na „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w Województwie” w drugim...

Dodano: 15-02-2016

Wraz z zakończeniem ferii zimowych Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Wróblewski oraz pracownicy Kancelarii Sejmiku po raz kolejny serdecznie zapraszają wszystkie szkoły do udziału w projekcie „Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury

Dodano: 02-02-2016

27 stycznia 2016 roku, na zaproszenie dyrektor Ewy Michnik, odbyło się w gmachu Opery Wrocławskiej posiedzenie Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

XVIII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 29-01-2016

28 stycznia odbyła się pierwsza w 2016 roku sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas obrad przyjęto ważne uchwały, dotyczące m.in. Apelu Radnych Województwa do Sejmu i Rządu RP dotyczącego zawieszenia lub obniżenia podatku od wydobycia niektórych kopalin, obciążającego fiskalnie największy podmiot gospodarczy Dolnego Śląska - Spółkę KGHM Polska Miedź S.A.

[więcej]

Szczyt Partnerstwa Odry

Dodano: 14-01-2016

Komunikacja, sprawy społeczne i polityka zdrowotna na pograniczu polsko-niemieckim oraz wspólna wizja współpracy sięgająca roku 2030 to główne zagadnienia poruszone podczas Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry. To ważne międzynarodowe wydarzenie zgromadziło we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki najważniejszych przedstawicieli polskich i niemieckich regionów Partnerstwa Odry, których powitał Paweł Wróblewski Przewodniczący Sejmiku i Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Oprócz...

[więcej]

Noworoczna Msza Święta w intencji Samorządowców

Dodano: 07-01-2016

7 stycznia, o godz. 12.00 w Archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Samorządowców oraz wszystkich działających na rzecz Dolnego Śląska. Mszę Św. odprawił Metropolia Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny w asyście diecezjalnego duszpasterza samorządowców ks. Adriana Kosendiaka.

[więcej]

Budżet Dolnego Śląska na 2016 rok przyjęty

Dodano: 30-12-2015

30 grudnia odbyła się XVII sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, podczas której Radni Województwa przyjęli uchwałę budżetową na 2016 rok. Ślubowanie złożył nowy Radny pan Tytus Czartoryski. Po raz pierwszy, jako Wojewoda Dolnośląski, na sesji gościł Paweł Hreniak, który podziękował wszystkim obecnym za 8 lat wspólnej pracy na rzecz Dolnego Śląska. Po sesji Radni i zaproszeni goście złożyli sobie życzenia na uroczystym spotkaniu noworocznym.

[więcej]

Życzenia świąteczne Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 23-12-2015

Zapraszamy do obejrzenia życzeń świątecznych, które w imieniu swoim oraz Radnych Województwa Dolnośląskiego składa Państwu Przewodniczący Sejmiku Paweł Wróblewski.

[więcej]