rozmiar czcionki: A | A | A

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

27.04.2012 14:17

25 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Przygotowań Olimpijskich w Biathlonie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu z udziałem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Jerzego Pokoja oraz Wicemarszałków Województwa Dolnośląskiego Jerzego Łużniaka i Radosława Mołonia.

Na zaproszenie Burmistrza Szklarskiej Poręby Grzegorza Sokolińskiego w obradach Komisji uczestniczyli również Julian Gozdowski - Prezes Stowarzyszenia „Bieg Piastów”, Jacek Jaśkowiak - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym, Zyta Bałazy - Nadleśniczy Szklarskiej Poręby oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Szklarskiej Poręby. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego reprezentował Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Marcin Przychodny.

Uczestnicy posiedzenia podsumowali dwa największe wydarzenia na Polanie Jakuszyckiej w 2012 roku – XXXVI Bieg Piastów oraz Puchar Świata FIS w Narciarstwie Biegowym 2012 z udziałem Justyny Kowalczyk. Radni i zaproszeni goście wspólnie podkreślili konieczność podjęcia szeregu inwestycji na Polanie Jakuszyckiej, w tym wybudowania stadionu zimowego, które w przyszłości umożliwią rozgrywanie zawodów sportowych rangi światowej w Szklarskiej Porębie.

(KSD – TJ, ZW)