rozmiar czcionki: A | A | A

RAPORT O STANIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Dodano: 18-06-2019

Od 20 lat Samorząd Województwa Dolnośląskiego buduje swoją markę i siłę. Dziś jesteśmy najszybciej rozwijającym się regionem w Europie. 19 czerwca podczas sesji Sejmiku odbędzie się debata nad stanem Województwa Dolnośląskiego, do której po raz pierwszy zapraszamy Dolnoślązaków - zgodnie z zasadami określonymi w art. 34a ustawy o samorządzie. W debacie nad raportem o stanie województwa mieszkańcy województwa mogą zabierać głos, trzeba złożyć do przewodniczącego sejmiku pisemne zgłoszenie,...

[więcej]

VIII SESJA SEJMIKU

Dodano: 23-05-2019

Majowa sesja Sejmiku rozpoczęła się bardzo uroczyście. Złotą Odznakę Zasłużonej dla Województwa Dolnośląskiego otrzymała była Radna Województwa Ewa Rzewuska*. Nasza Laureatka była tez radną Województwa Wrocławskiego, a wcześniej Rady Miasta Wrocławia. Pomimo swych ponad 80 lat nadal jest aktywną działaczką na rzecz ochrony środowiska. Złotą odznakę otrzymała również Fundacja KGHM Polska Miedź**, która wspiera społeczności lokalne, kultywuje tradycje, pamięta o...

[więcej]

VII sesja Sejmiku

Dodano: 26-04-2019

Zwyczajowo sesję otworzył Przewodniczący swoimi komunikatami. Przyjęto zmiany w porządku obrad. Radni Województwa nie zgodzili się na wypowiedzenie umowy na dofinansowywanie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Większością głosów zatwierdzili dotacje dla Gminy Niemcza, gdzie 9 września odbędą się Dożynki Wojewódzkie 2019. Zmienili składy osobowe w radach społecznych w trzech wojewódzkich jednostkach zdrowia.

[więcej]

Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej gościem Przewodniczącego Sejmiku

Dodano: 24-04-2019

Andrzej Jaroch Przewodniczący Sejmiku spotkał się z Liu Guangyuan - Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej. Dolny Śląsk jest regionem partnerskim chińskiego regionu Anhui.

[więcej]

VI Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 18-04-2019

„Samorząd – Europa – Przyszłość” – to temat VI. Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, naukowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy, eksperci i działacze organizacji pozarządowych.

[więcej]

Ambasador Kazachstanu w Sejmiku

Dodano: 03-04-2019

Otwarcie Konsulatu Honorowego Kazachstanu we Wrocławiu oraz współpraca na poziomie regionalnym między naszymi krajami były głównymi tematami rozmów podczas pierwszej wizyty Ambasadora Kazachstanu Margulana Bajmukhana na Dolnym Śląsku. Gospodarzem spotkania był Andrzej Jaroch – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Do 31 marca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA

Dodano: 31-03-2019

W 2019 roku po raz jedenasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]