rozmiar czcionki: A | A | A

XXIII sesja Sejmiku

Dodano: 29-10-2020

Obrady XXIII sesji odbyły się w sali sesyjnej, jednak większość radnych obecna była w trybie zdalnym przez komunikator skype. Radni Województwa przyjęli apel i stanowisko Sejmiku. Uchwalili zmiany w WPF-ie i budżecie województwa na rok 2020.

[więcej]

Święto Województwa Dolnośląskiego – AD 2020

Dodano: 16-10-2020

W roku 2009 - w 10. rocznicę uzyskania podmiotowości prawnej przez Wspólnotę Samorządową Województwa Dolnośląskiego, czyli ogół mieszkańców województwa – Sejmik Wojewódzki proklamował ustanowienie Święta Województwa w dniu 16 października każdego roku. Wybór tego dnia był uzasadniony żywym od wieków kultem Św. Jadwigi Śląskiej, wielkiej Patronki Dolnego Śląska. Współczesne znaczenie przesłania płynącego z kultu Św. Jadwigi, Sejmik potwierdził nadając historycznej Patronce tytuł Honorowej...

[więcej]

Odwołana uroczysta sesja z okazji XI Święta Województwa

Dodano: 08-10-2020

W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju Kancelaria Sejmiku uprzejmie informuje Państwa, że Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch podjął decyzję o odwołaniu uroczystej Sesji Sejmiku, zaplanowanej na 16 października 2020 roku z okazji XI Święta Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

XXII sesja Sejmiku

Dodano: 25-09-2020

Obrady XXII sesji odbyły się częściowo w trybie zdalnym. Radni Województwa przyjęli stanowisko w 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność, przegłosowali przyznanie tytułów Honorowym Obywatelom Dolnego Śląska, Kulturalne Nagrody Sejmiku SILESIA oraz Odznaki Honorowe Zasłużonym dla Województwa.

[więcej]

13 semestrów i niespełna 18 tysięcy uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i...

Dodano: 21-08-2020

Z uwagi na epidemię COVID-19 przedwcześnie, bo już 4 marca bieżącego roku, Kancelaria Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zakończyła kolejny już rok z „Lekcjami wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”.

[więcej]

XXI sesja Sejmiku

Dodano: 17-07-2020

Obrady XXI sesji odbyły się częściowo w trybie zdalnym. Radni Województwa przegłosowali stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

[więcej]

XX sesja - Sejmik udzielił Zarządowi Województwa votum zaufania oraz absolutorium za wykonanie...

Dodano: 25-06-2020

Podczas XX sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Radni Województwa udzielili Zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku. W trakcie posiedzenia zaprezentowano i debatowano nad „Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego 2019”.Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego większość Radnych przegłosowała powołanie Pawła Wybierały na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W Zarządzie Województwa zajmie się m.in. zagadnieniami związanymi z dolnośląską...

[więcej]