rozmiar czcionki: A | A | A

Ponad 10,5 tysiąca uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”!

12.06.2017 14:19

W miniony piątek, 9 czerwca 2017 roku, w sali posiedzeń Sejmiku gościli ostatni w bieżącym roku szkolnym uczestnicy naszych zajęć edukacyjnych. Za nami kolejny bardzo udany semestr zajęć, w trakcie którego łączna ilość młodych Dolnoślązaków, dla których przeprowadziliśmy zajęcia, przekroczyła granicę 10 tysięcy. Tę informację możemy dziś Państwu przekazać z nieukrywaną dumą oraz przyjemnością.


Tylko w trakcie ostatniego, letniego semestru roku szkolnego 2016/2017, odwiedziło nas łącznie 1602 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wśród nich, po raz pierwszy w przeciągu ostatnich siedmiu semestrów zajęć, największy udział (42%) stanowili uczniowie szkół podstawowych. Podobnie zaś jak we wcześniejszych okresach, liczba uczniów ze szkół spoza Wrocławia (56%) była większa od liczby uczestników ze stolicy Dolnego Śląska (44%).

Tradycyjnie w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Pawła Wróblewskiego oraz naszym – pracowników Kancelarii Sejmiku – pragniemy bardzo serdecznie podziękować uczestnikom za obecność oraz aktywny udział w lekcjach. W szczególności dziękujemy wszystkim opiekunom grup – jesteśmy przekonani, że bez Państwa niesłabnącego zainteresowania prowadzenie zajęć na taką skalę zdecydowanie nie byłoby możliwe. Co więcej, ilość zgłoszeń uczestnictwa stanowi dla nas dużą motywację do kontynuacji zadania w kolejnych latach szkolnych.

Jak zwykle zapraszamy do zapoznania się z graficznym podsumowaniem „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Już teraz zapraszamy również do udziału w kolejnym semestrze zajęć, który planujemy rozpocząć tuż po przerwie wakacyjnej!

(KSD-TJ)