rozmiar czcionki: A | A | A

Międzynarodowe Sympozjum Odrzańskie w 200-tną rocznicę rozpoczęcia regulacji Odry

27.03.2019 12:24

Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku i Cezary Przybylski, Marszałek Województwa zapraszają na transmisję z obrad Międzynarodowego Sympozjum Odrzańskiego, które odbędzie się w dniu 29 marca 2019 r. od godz. 10.00 w sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.Link do transmisji:   www.umwd.dolnyslask.pl/sejmik/transmisje-online/W Międzynarodowym Sympozjum Odrzańskim z okazji Roku Odry 2019, ogłoszonego przez organizacje gospodarcze i społeczne państw nadodrzańskich, planowany jest udział przedstawicieli instytucji państw nadodrzańskich z Polski, z Czech i z Niemiec: przedstawiciele Saksonii—Anhalt i Brandenburgii.Będziemy gościć reprezentantów Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP oraz wielu innych przedstawicieli administracji, organizacji społecznych i podmiotów gospodarczych.


Gości powita Przewodniczący Sejmiku i  Marszałek Województwa Dolnośląskiego, którzy o. godz. 10.30  wręczą Odznaki Honorowe Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego Dolnoślązakom działającym na rzecz żeglugi śródlądowej na Odrze.Wystąpienia nt.: Żeglugi śródlądowej w państwach nadodrzańskich:
•    Przemysław Żukowski Wicedyrektor Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w MGMIŻŚ;
•    Thomas Webel  Minister Rozwoju Regionalnego i Transportu  Niemcy - Saksonia Anhalt;
•    Ing. Miroslav Zůra specjalista d/s inwestycji z Dyrekcji Dróg Wodnych w Republice Czeskiej.   

Referaty:


1.    Protokół z dnia 7 lipca 1819 r. – Referent z Niemiec i Polski - Robert Radzimanowski Izba Przemysłowo-Handlowa z Frankfurtu i Jan Pyś dyrektor Urzędu Żeglugi śródlądowej we Wrocławiu;2.    Aktualne inwestycje i plany modernizacji Odry – Polska Bartłomiej Pietruszewski Zastępca Dyrektora ds. powodzi i Szuszy - Wody Polskie RZGW Wrocław;3.    Rola Odry w połączeniu Dunaj-Odra-Łaba – Czechy Peter Forman Radca Prezydenta Republiki Czeskiej.Zakończenie sympozjum ok. godz. 13.30.