rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejny semestr „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” za nami!

18.12.2017 14:05

W ubiegły piątek, tj. 15 grudnia 2017 roku, zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie. Tym samym za nami w sumie już osiem semestrów, czyli 4 pełne lata regularnie prowadzonych w Sali posiedzeń Sejmiku zajęć. Dziś możemy się pochwalić tym, że na przestrzeni tego czasu odwiedziło nas łącznie 12,5 tysiąca młodych Dolnoślązaków!

Tylko w trakcie minionego semestru udało nam się przeprowadzić lekcje dla 1845 uczniów szkół z terenu całego województwa. Wśród nich tradycyjnie największą ilość (51%) stanowili uczniowie gimnazjów, po 24% to uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w poprzednich semestrach, w porównaniu do ilości uczniów z Wrocławia (32%), większość stanowili uczniowie spoza stolicy naszego województwa – było ich 68%.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom grup w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Pawła Wróblewskiego oraz naszym – pracowników Kancelarii Sejmiku – pragniemy jak zwykle bardzo serdecznie podziękować za obecność oraz aktywny udział w lekcjach.

Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z szerszym podsumowaniem „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”, który przygotowaliśmy w formie graficznej. Już teraz zapraszamy również do udziału w kolejnym semestrze zajęć, który planujemy rozpocząć tuż po feriach zimowych!

(KSD – TJ)