rozmiar czcionki: A | A | A

Jubileusz 65–lecia Zrzeszeń Handlu i Usług we Wrocławiu, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

14.05.2011 11:16

14 maja 2011 r. w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odbyły się uroczystości jubileuszu 65–lecia Zrzeszeń Handlu i Usług we Wrocławiu, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. W uroczystości uczestniczyli m. In. Przewodniczący Sejmiku Województwa Jerzy Pokój, Wiceprezydenci Wrocławia i Jeleniej Góry, Prezesi i Członkowie Zrzeszeń Jubilatów oraz wielu zaproszonych gości. Wręczono oznaczenia Państwowe, Odznaki Organizacyjne Naczelnej Rady ZHiU, „Złote zarękawki Wokulskiego”. Złotą Odznaką Naczelnej Rady Zrzeszenia Handlu i Usług zostali odznaczeni między innymi Jerzy Pokój Przewodniczący Sejmiku Województwa i Rafał Jurkowlaniec Marszałek Województwa.

Po uroczystościach galowych odbyła się konferencja pn. „Wpływ samorządu na rozwój przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku”. Następnie uczestnicy jubileuszu przeszli do Katedry Wrocławskiej, gdzie została odprawiona Msza św. przez ks. Biskupa Edwarda Janiaka.

 

Galę uświetniły również występy artystyczne. Po przemówieniu prof. dr hab. Alicji Chybickiej odbyła się licytacja na rzecz Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

 

„Szanowni Państwo,

Z okazji wspaniałego jubileuszu 65–lecia Zrzeszenie Handlu i Usług, Organizacji Samorządu Małych i Średnich Przedsiębiorców składam w imieniu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i własnym serdeczne gratulacje wszystkim Członkom Zrzeszenia. Zrzeszenie, które powstało na terenie Wrocławia w grudniu 1946r. jako organizacja kupców, rzemieślników i podmiotów świadczących usługi na rzecz ludności, dostało od władz państwowych trudne zadanie do spełnienia. Wymagało to dużego samozaparcia, często odwagi. Przetrwaliście, za to bardzo dziękuję i składam wyrazy najwyższego uznania. Organizacja z tak długim stażem to wielki dorobek i tradycja. Życzę Państwu, aby Waszą spuściznę docenili młodsi i chętnie Was naśladowali.”

Jerzy Pokój

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

ZW