rozmiar czcionki: A | A | A

Gimnazjaliści mają swój Uniwersytet Zawodowy

31.03.2015 13:04

Inauguracja pilotażowego programu „Mój zawód to moja przyszłość – dotknąć zawodu”, w ramach Uniwersytetu Zawodowego dla Gimnazjalistów w Strefowym Klastrze Edukacyjnym, odbyła się 30 marca 2015 r. w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W uroczystości uczestniczyła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbara Zdrojewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Kurator Dolnośląska Beata Pawłowicz, Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz licznie zaproszeni goście.

Uczestnicy Strefowego Klastra Edukacyjnego, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Barbara Zdrojewska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Kurator Dolnośląska Beata Pawłowicz,  Prezes Specjalnej Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej Małych Przedsiębiorstw S.A. Iwona Krawczyk,  dyrektorzy szkół i uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w tym pilotażowym projekcie, podpisali Akt Erekcyjny Uniwersytetu Zawodowego dla Gimnazjalistów.

Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego, efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku prac nagrody otrzymali przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele przedmiotów zawodowych i oczywiście uczniowie.


Barbara Zdrojewska: „Z racji pełnienia funkcji Przewodniczącej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w imieniu wszystkich Radnych Województwa, składam na ręce pani Iwony Krawczyk, Prezes Zarządu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, serdeczne gratulacje z okazji dzisiejszej inauguracji projektu „Mój zawód to moja przyszłość” na Uniwersytecie Zawodowym dla Gimnazjalistów. Już sama nazwa uniwersytetu wzbudza zainteresowanie, a nawet zdziwienie, ale tylko wśród osób niezorientowanych. Bo każdy kto choć trochę zna Radną Województwa, Przewodniczącą Komisji Rozwoju Regionalnego i Gospodarki oraz Prezes SSEMP, panią Iwonę Krawczyk wie, że w kamiennogórskiej strefie dzieją się rzeczy wyjątkowe na skalę całego kraju. Jesteście Państwo liderem jeżeli chodzi o działania realizowane na rzecz kształcenia zawodowego. Samorząd Województwa jest dumny z działań Dolnoślązaków, właścicieli przedsiębiorstw, którzy bardzo świadomie i odpowiedzialnie włączają się w proces kształcenia swoich przyszłych pracowników. Niezmiernie cieszy nas wszystkich inwestowanie w młodzież, która jest przyszłością naszej Dolnośląskiej Ojczyzny.
W grudniu 2014 r. Kamiennogórska Strefa zawiązała Klaster Edukacyjny, teraz inaugurujecie działanie Uniwersytetu Zawodowego dla Gimnazjalistów, w sposób ciągły wprowadzacie Państwo kolejne działania, które mają na celu pomóc i ułatwić podjęcie decyzji wyboru zawodu gimnazjalistom. Jest to bardzo istotny moment, bo to właśnie w gimnazjum nasze dzieci decydują o swojej przyszłości zawodowej. Czy zawód, który wybiorą będzie spełniał ich oczekiwania? Czy da im możliwość realizacji swojej ścieżki zawodowej i kariery? Ten projekt ma przybliżyć im specyfikę zawodu który wybiorą, ma pozwolić im dotknąć tych zadań, które w przyszłości będą wykonywać. To niezmiernie istotne działania dorosłych na rzecz młodych. Gratuluję Państwu pomysłu i inicjatywy.
Życzę wszystkim, Strefie i jej kierownictwu, przedsiębiorcom, nauczycielom i uczniom, aby wszystkie te działania prowadziły do sukcesów, tych małych, a następnie wielkich, aby ścieżka pracy i kariery zawodowej dawała nie tylko satysfakcję, ale również poczucie szczęścia i spełnienia. Powodzenia!”