rozmiar czcionki: A | A | A

Dwie sesje SWD w jednym dniu

28.10.2011 11:55

W czwartek 27 października br. odbyły się XV i XVI sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wygaszono mandaty 3 radnych i na ich miejsce zaprzysiężono nowych radnych województwa. Decyzją Sejmiku Województwa wprowadzono zmiany w Zarządzie Województwa.

fot. Kancelaria Sejmiku (AB)

Na XV sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wygaszone zostały mandaty radnych: Doroty Czudowskiej (PiS) – zostanie senatorem RP, Jarosława Charłampowicza (PO) i Marka Łapińskiego (PO) – zostaną posłami RP. Uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatów radnych zostały podjęte i sesję zakończono.

 

Po przerwie Przewodniczący Jerzy Pokój otworzył XVI sesję Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zgodnie z porządkiem obrad odwołano ze stanowiska wicemarszałka Marka Łapińskiego, a na jego miejsce powołana Jerzego Łużniaka, który do tej pory pełnił funkcję członka zarządu województwa. Jerzy Łużniak w dalszym ciągu będzie zajmował się sprawami infrastruktury, inwestycji i służby zdrowia. Nowym członkiem zarządu decyzją sejmiku został radny województwa Jerzy Tutaj, przewodniczący Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki, który przejmie  sprawy rozwoju regionalnego i RPO po Marku Łapińskim. Więcej: www.umwd.dolnyslask.pl

 

Nowi radni złożyli uroczyste ślubowanie i od tego momentu już oficjalnie są Radnymi Województwa Dolnośląskiego. Ślubowanie złożyli Wioletta Matysek-Szumilas i Michał Bobowiec z Platformy Obywatelskiej oraz Leszek Dąbrowski z Prawa i Sprawiedliwości.

 

W dalszej części obrad radni podjęli m.in. uchwały o ustanowieniu planów ochrony dla Parków Krajobrazowych: „Dolina Jezierzycy”, Rudawskiego, Ślężańskiego, „Chełmy”, Gór Sowich. Zatwierdzono zmiany w budżecie województwa na rok 2011 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

(KSD - ZW)