rozmiar czcionki: A | A | A

Delegacja gospodarcza z Luksemburga na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-09-2018

Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim z oficjalną delegacją przedsiębiorców z Luksemburga pod przewodnictwem Pana Conrada Brucha, Ambasadora Luksemburga w Polsce , Pana Krzysztofa Bramorskiego, Konsula Honorowego Luksemburga oraz Pana Jeannota Erpeldinga, Dyrektora Zarządzającego Luksemburskiej Izby Handlowej. W spotkaniu uczestniczył także Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD.

[więcej]

Dolny Śląsk będzie współpracował z Krajem Środkowoczeskim

Dodano: 20-09-2018

Dziś we wrocławskim ratuszu marszałek Cezary Przybylski, wraz z Hetmanem Kraju Środkowoczeskiego Jaroslavą Pokorną Jermanovą, podpisali porozumienie o współpracy obu regionów. To kolejny przykład doskonałej współpracy jaką mamy z naszym południowym sąsiadem.

[więcej]

15 lat razem - jubileusz współpracy z Czechami

Dodano: 14-09-2018

Województwo Dolnośląskie oraz Kraje Liberecki, Kralovohradecki i Pardubicki świętują 15 lat współpracy. W ramach projektu „15 lat razem” zorganizowana została konferencja, która poświęcona została zrealizowanym projektom oraz aktywności na polsko-czeskim pograniczu i planom dalszej współpracy.

[więcej]

LandesSportBund Niedersachsen z wizytą we Wrocławiu

Dodano: 05-09-2018

Piątek 31 sierpnia był kolejnym dniem wizyty przedstawicielek Związku Sportowego Landu Dolnej Saksonii na Dolnym Śląsku, który w tym roku jest gospodarzem całorocznych obchodów jubileuszu 25-lecia współpracy między dwoma regionami. Po czwartkowym spotkaniu poświęconym sytuacji kobiet w Polsce przyszedł czas na sport i rozmowy o doświadczeniach kobiet pełniących kierownicze funkcje w branży sportowej.

[więcej]

Ambasador Królestwa Niderlandów z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-08-2018

Z oficjalną wizytą na Dolnym Śląsku przebywał dziś Ron van Dartel, ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Gościa podejmował marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

LG Chem i nowe miejca pracy w regionie

Dodano: 26-07-2018

Marszałek Cezary Przybylski spotkał się z Prezesem LG Chem Wrocław Energy Shim In Yongiem. Koncern realizuje obecnie na Dolnym Śląsku jedną z największych inwestycji ostatnich 15 lat. To budowa pierwszej w tej części świata fabryki baterii do samochodów elektrycznych.

[więcej]

Konsul Niemiec kończy misję na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-07-2018

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego gościł w Urzędzie Marszałkowskim Panią Ulrike Knotz, Konsul Generalną Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli również Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz Karol Przywara - Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą. Była to pożegnalna wizyta Pani Konsul, która kończy swoją misję dyplomatyczną na Dolnym Śląsku.

[więcej]