rozmiar czcionki: A | A | A

Ponadregionalna strategia rozwoju dla obszaru Sudetów

Dodano: 19-10-2018

Wypracowanie wspólnego stanowiska, a następnie współpraca przy tworzeniu koncepcji zrównoważonego rozwoju polsko-czesko-niemieckiego obszaru powiązań – Sudety 2030 to tematy czwartkowego spotkania na Zamku Książ. Na zaproszenie Romana Szełemeja prezydenta Wałbrzycha wziął w nim udział marszałek Cezary Przybylski, a także przedstawiciele zarządów krajów czeskich: Kralovohradeckiego, Olomunieckiego, Pardubickeigo, Libereckiego oraz samorządowców, przedstawicieli euroregionów i EUWT...

[więcej]

59 mln zł na walkę ze smogiem

Dodano: 19-10-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego z pomocą funduszy europejskich dofinansuje wymianę starych kotłów i pieców. 31 października zostanie ogłoszony konkurs, a pod koniec roku ruszy nabór wniosków na projekty w formule grantowej (dla osób fizycznych) oraz poza grantowej (dla instytucji). Do rozdysponowania jest w sumie aż 59 mln zł!

[więcej]

Pierwszy etap remontu dróg „ Od Zamku Frydlant do Zamku Czocha” zakończony!

Dodano: 18-10-2018

W czwartek 18 października oficjalnie otwarto wyremontowany fragment drogi wojewódzkiej nr 360. W uroczystości wziął udział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Budowa nowego szpitala onkologicznego coraz bliżej

Dodano: 18-10-2018

Samorząd województwa ogłosił przetarg na budowę nowego szpitala onkologicznego w trybie „zaprojektuj – wybuduj – sfinansuj”. O inwestycji i oczekiwanych efektach jej realizacji opowiedzieli wczoraj podczas konferencji Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa.

[więcej]

Ruszyła rozbudowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Dodano: 17-10-2018

W środę w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu odbyła się uroczystość inaugurująca budowę nowego obiektu tej placówki. Tym samy rozpoczęła się realizacja I etapu inwestycji ZOZ-u czyli budowa kompleksu zabiegowo – operacyjnego. W uroczystości wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Ponad tysiąc nowych miejsc w żłobkach i klubach malucha

Dodano: 17-10-2018

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy rozstrzygnął kolejny już konkurs na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W poniedziałek, 15 października beneficjenci z Dolnego Śląska wzięli udział w wałbrzyskiej Starej Kopalni w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Dzięki temu blisko 50 mln zł przeznaczonych zostanie na 1.024 miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych.

[więcej]

Nowe Rondo Solidarności w Kruszynie otwarte!

Dodano: 17-10-2018

Po kilku miesiącach prac zakończyła się rozbudowa Ronda Solidarności w Kruszynie koło Bolesławca. W środę 17 października marszałek Cezary Przybylski uroczyście otworzył gotową inwestycję.

[więcej]