rozmiar czcionki: A | A | A

Obrady Kapituły Nagrody Kulturalnej Śląska

Dodano: 19-02-2019

W Berlinie odbyło się spotkanie Kapituły Nagrody Kulturalnej Śląska. Jury obradowało pod przewodnictwem Borisa Pastoriusa – Ministra Spraw Wewnętrznych Kaju Związkowego Dolna Saksonia. Stronę polską reprezentowali: Michał Bobowiec – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, profesor Jan Harasimowicz oraz Maciej Łagiewski - dyrektor Muzeum Historycznego we Wrocławiu i Muzeum Miejskiego we Wrocławiu.

[więcej]

„Nowa Perspektywa – Lepszy Start”

Dodano: 15-02-2019

Samorząd województwa podsumował dziś projekt „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”. Dzięki niemu wychowankowie 11 dolnośląskich Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych mieli szansę uczestniczyć w zajęciach, które podniosły ich kompetencje społeczne i zawodowe oraz ułatwiły im funkcjonowanie na rynku pracy.

[więcej]

Ruszył „Pociąg do przyszłości”

Dodano: 15-02-2019

Komunikacja kolejowa na Dolnym Śląsku była głównym tematem zorganizowanego w Lubinie Dolnośląskiego Konwentu Samorządowców. Przez dwa dni w stolicy zagłębia miedziowego samorządowcy z całego regionu rozmawiali o wizji rozwoju transportu kolejowego na Dolnym Śląsku. Zarząd województwa reprezentował w wydarzeniu marszałek Cezary Przybylski oraz Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

[więcej]

Wicemarszałek Marcin Gwóźdź spotkał się z saksońskim ministrem Gospodarki, Pracy i Transportu

Dodano: 12-02-2019

W czwartek, 7 lutego w Lipsku odbyło się pierwsze spotkanie Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Gwoździa oraz Saksońskiego Ministra Gospodarki Martina Duliga. Jego celem było określenie kierunków współpracy gospodarczej Dolnego Śląska i Saksonii. Rozmowy odbyły się w ramach XIII Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Saksońskie Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Transportu oraz Saksońską Agencją Wspierania...

[więcej]

XIII Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze

Dodano: 11-02-2019

„Kooperacja. Digitalizacja. Nowe technologie produkcji bez granic” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Gwóźdź otwierając spotkanie „Business Partners in Dialogue” zachęcił wszystkich zebranych do odwiedzenia i inwestowania w naszym regionie.

[więcej]

Rumunia – nowe otwarcie

Dodano: 11-02-2019

W czwartek 7 lutego w Lipsku wicemarszałek Marcin Gwóźdź spotkał się z delegacją Ministerstwa Środowiska Biznesu, Handlu i Przedsiębiorczości Rumunii, której przewodniczył Sekretarz Stanu Sorin-Valeriu Nas. Ministrowi towarzyszyli: Olguta Marian z Departamentu Handlu Zagranicznego oraz doradca ministra Stefan Porojan.

[więcej]

Marszałek zabiega o pieniądze dla Dolnego Śląska z nowego budżetu unijnego

Dodano: 07-02-2019

Dolny Śląsk rozwija się dynamicznie dzięki funduszom unijnym. W ten sposób finansowane inwestycje widać niemal na każdym kroku, w całym regionie. Nowe drogi, nowe pociągi i autobusy, szpitale i nowoczesny sprzęt medyczny, szkoły i przedszkola, to przykłady inwestycji, które powstały dzięki obecnej perspektywie unijnej, która ma wartość 9 mld zł i będzie trwała do 2020 roku. Oznacza to, że już trzeba starać się o wsparcie w ramach nowego budżetu unijnego na lata 2021-2027. Z taką misją był w...

[więcej]